Z čeho má žít povinný? Ze mzdy je mu sražena částka a na účet mu přijde zůstatek a ten je mu opět zabaven exekutorem?

Exekuce v Česku se provádí všemi způsoby naráz, takže povinný má zastaveny všechny příjmy a to ať dělá, co dělá.
Nejvyšší sankční úroky na světě, nejvyšší palmáre advokátů a nejvyšší poplatky exekutorů na světě. Není možné podnikat, není možné mít účet a mít zaměstnání a mít najatý byt. s exekucí v podstatě člověk nemá z čeho žít a čím platit ostatní položky. Tím povinnému vznikají další dluhy a to díky exekucím a systému exekucí, který popisuji na mém webu Exekuce není byznys a na mé skupině na FB Stop soukromým e xekutorům v ČR. Od roku 2001 toto žádná vláda neřešila, protože berou od exelobby. Důsledky – 1700 sebevražd ročně, statisíce bezdomovců, pokles kupní síly, tisíce lidí na psychiatrii atd. Jste pro zrušení českého systému exekucí a soukromých exekutorů a dluhovou amnestii?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ne

Anketa je zmatená, chybí jiná možnost. Povinný měl především o tomto přemýšlet, když si dluhy dělal. Pokud myslíš, že někde to mají dlužníci jednodušší, nebo že jim dluhy zcela odpouštějí, tak zaplať dluhy tady a hned potom se vystěhuj někam, kde budou pro dlužníky příznivější podmínky.

Další odpovědi
Ušel ventil

Ano

Exekutor vše zabavit nemůže , existuje tzv. nezabavitelná částka – http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/exekucni-a-jine-srazky-se-od-roku-2017-meni/

Emefej

Ne

Dluhy se musí platit. Jenom vyžírkové nebo totální finanční analfabeti tomu nechtějí rozumět.

Klaproth

Ne

Povinný už si za cizí peníze užil. Neplač u počítače a spěchej si hledat ještě jedno zaměstnání, ať se dluhů co nejrychleji zbavíš.

Hlada

Ne

Jsem zásadně proti odpouštění dluhů, snad s výjimkou nepřiměřených poplatků.
Jsem pro to, aby neplacení dluhů bylo trestným činem a dlužník dluh odpracovával ve vězení.
Jsem pro to, aby exekutor byl státním úředníkem s pravomocí prokurátora.
Jsem pro zavedení státního registru dluhů, aby věřitelé mohli zjistit, komu půjčují.
Jsem pro zavedení omezení svéprávnosti z důvodu finanční negramotnosti.

Mc Merkurion

Ano, ale bez dluhové amnestie

…chybí jiná odpověď, proto jsem si pro odpověď hodil korunou … vono v něčem máš pravdu, je nesmysl, aby vždy byl prvně zaplacen exekutor a pak teprve ten, pro koho ten dluh vymahá, ale vezmi to i z druhý strany, co má dělat věřitel, a co ti poctiví? … víš, že právě kvůli těmto dlužníkům a exekucím se zpřísňují podmínky pro získání úvěru či hypotéky i pro ostatní, co by byli ochotní poctivě splácet? …

Kryšpín

Ano

Nechat se zašít, 3× denně strava, nocleh, přiměřené teplo, možno nákupu v kantíně 2× týdně, televize, posilovna a.p.

Lgee

Ne

Lamalam

Ne

Dochy

Nedomyšlená anketa, chybné předpoklady.
Pokud se nemýlím, pak by mělo být možné za uvedených podmínek účet po dohodě s exekutorem odblokovat, pokud dohoda není reálná, lze podat návrh na částečné zastavení exekuce:
„Nedosáhnete-li takto řešení situace, podejte u exekutora nejpozději do 15 dnů návrh na částečné zastavení exekuce pro její nepřípustnost podle § 268 odst. 1 písm. h občanského soudního řádu – výkon rozhodnutí je nepřípustný, protože je tu jiný důvod, pro který rozhodnutí nelze vykonat. Uveďte a doložte, že je přikázáním pohledávky z účtu postižena mzda a jedná se tedy o obcházení smyslu a účelu zákona.“
http://socialni-poradna.eu/exekuce-na-mzdu-ucet/

Pro ty co tvrdí, že povinný měl o svých dluzích přemýšlet včas a teď ať si trhne: Samozřejmě jsou tu ti, co nutně potřebovali dovolenou u moře či nejnovější auto a pak to nezvládli. Jsou tu ti co neplatili své závazky protože doufali že se zas tak moc neděje. Ale pak jsou tu podnikatelé, kteří dojeli na změnu zákonů. Jsou tu mladí lidé, kteří maj exekuce kvůli tomu, že za ně rodiče neplatili popelnice,… slyšel jsem o lidech, kteří dojeli na to, že jejich (jakžtakž) splácený závazek převzala v době westernových posametových zákonů (doufám že teď už je to lepší) jiná společnost, která byla nějaký čas nekontaktovatelná a pak vysoudila likvidační exekuci…

anonym

Děkuji za rozumnou odpověď. Obsahuje jednak praktické rady a jednak zvažuje alternativy v zniku dluhu, což je důležité.
Jiní zde zmiňují vězení pro dlužníky – to zakazuje součást Ústavy ČR a tou je Listina základních práv a svobod.
Jen to je v ČR trochu problém, na rozdíl od jiných zemí, že napřed musí být povinný bez peněz a pak má soudně, či komunikací s exekutorem, řešit fakt, že je mu sraženo dvakrát, ale z čeho má žít do doby, než se věc vyřeší? A to byla ta otázka, kterou pochopila jen jediná osoba. Ostatní vidí v osobě dlužníka zločince, ale faktem je, že vyexekuovaní v ČR jsou na tom hůře, než ti ve vězení, protože ti mají kde spát a co jíst – přehnaně řečeno. Exekuce dostane dlužníka do takových situací, že je mu znem ožněno dál podnikat, nebo pracovat, protože se to nevyplatí, nevydělá na bydlení a jídlo a splátky dalších plateb a dluhů a to je chyba českého systému z dílny ČSSD a ODS z roku 2001. V ČR se z toho stal exekuční průmysl, kde věřitel hraje pramalou roli. Podstata je zisk exekutora a některých advokátů. Navíc je špatné, žev parlamentu je v Poslanecké sněmovně v ústavně právním výboru, který rozhoduje o těchto věcech, manžel exekutorky jako poslanec a člen výboru. Jedná se o brněnskou podnikavou rodinku pana poslance a jejich byznys se zabavenými nemovitostmi, což byl i problém šéfky Exekutorské komory Fučíkové.
Děkuji za kvalitní odpověď!

Hlada

Případy, které uvádíš v druhém odstavci jsou primárně způsobeny vadnými zákony a vadným soudnictvím. Exekutor může konat až na základě exekučního titulu. Kdyby byly případy posouzeny logicky a spravedlivě, neměl by co dělat.
Obchod s finanční negramotností je obrovský kšeft, který začíná reklamou, pokračuje lichváři, soudci, insolvenčními správci až po exekutory. Z hlediska státu není žádná vůle na tom něco změnit. Poslední návrh ministra spravedlnosti je na zlepšení postavení insolvenčních správců.