paul1

Z čeho jsou vyrobeny zateplovací materiály?

Dobrý den, zajímalo by mne, z čeho jsou vyrobeny zateplovací materiály v opláštění budov. Zaráží mne,
že jsou takové hořlavé (např.Londýn, teď Rusko). Děkuji, Pavel

Nejlepší odpověď
Kepler

Hořlavé jsou jen některé, např. u nás často používaný pěnový polystyren, případně polyuretan. Jinak to bývá minerální vlna, skelná vata, čedičová vlna apod.

Další odpovědi
cukrar

Je rozíl mezi materiály:
hořlavé, samozhášivé, nehořlavé.
Z čeho jsou v cizině to nevím, ale u nás jsou samozhášivé a nehořlavé.

Kepler

O tzv. „samozhášivých“ materiálech by vyšetřovatelé leteckých neštěstí i jiných tragédiích spojených s požáry mohli vyprávět. Samozhášivé jsou často jen v laboratoři, jinak shoří jako papírový čert.

mosoj

Ale, ale. Shoří pokud jsou živeny dalším hořlavým materiálem. To ale není to co bylo v Anglii. Tam během 5 minut hořelo celé opláštění!!!

Kepler

Samozřejmě, vždycky to tak bývá. Netuším, jak to bylo v té Anglii, ale požár v opláštění budovy určitě nevznikl.

cukrar

Nelze srovnávat jen minimum nevhodného opláštění v Anglii, s našim polyšem. Kdo nevěří, může si (ne)hoření poliše vyzkoušet.