bohunka1

z čeho je vyměřen plat ministra, poslance a jiných velkopánů?

kdo jim ho vyměřil?

Nejlepší odpověď
standa

Základní mzda se odvíjí od trojnásobku průměrné mzdy zaměstnance v neziskové sféře…

Ale výpočet je docela komplikovaný.

Poslancům bez funkce se základní plat vždy násobí koeficientem 1,08. U některých funkcionářů se koeficient ještě zvyšuje, například předsedovi sněmovny se plat koeficientem 1,82 zvýší na 158 400 korun měsíčně a předsedům některého z osmnácti sněmovních výborů měsíční příjem přepočítáním čísla 0,44 vyjde na 83 100 korun měsíčně. Navíc se platy zákonodárců zaokrouhlují výhradně směrem nahoru.

Kromě základního platu mají poslanci nárok na různé druhy náhrad, které jsou paušální, nedaněné a nemusejí se proúčtovat. Na reprezentaci a stravné dostávají měsíčně 9 100 korun, náhrada za cestovné se pohybuje od 22 800 do 34 200 korun. Vypočítává se podle vzdálenosti kanceláře zákonodárce od Prahy.

A tak dále…

Asi jsem Vás nepotěšil, co ? ☹

p.s. abych byl korektní, tak musím uvést, že ke konci roku 2010 si poslanci schválili snížení svých platů…viz odkaz ve zdroji

Zdroj: http://www.e15­.cz/domaci/po­litika/klaus-podepsal-novelu-o-snizeni-platu-ustavnich-cinitelu

Další odpovědi
bobánek

To by mě taky zajímalo z čeho mají výměr.Asi ztoho nic nedělání a hádání při projednávání zákonů.