mosoj

Z čeho budou vyrábět elektřinu?

Němci se vzdali jádra pro výrobu elektřiny, nyní připravují konec elektráren spalujících hnědé uhlí. Elektřinu vyrobenou z těchto komodit nebudou ani dovážet. Je vůbec možné aby toto nahradili výrobou z obnovitelných zdrojů ve velmi krátkém čase ?

Odpovědi
elkon

Budou ji třeba kupovat.

Edison

Není. Nebudou vyrábět elektřinu. Nebudou ji ani spotřebovávat. Ani do elektromobilů. Hahahaha… Tyhle snahy jsou všechny liché a utopistické. I když… kdo ví, tžeba maj vyvinutý fůzní reaktor… a před celým světem to tajej.

Kepler

Podobnou otázku jsem tady už dal: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-vyroba-elektriny-ze-zemniho-plynu-je-lepsim-resenim-nez-jaderne-elektrarny
Kromě obnovitelných zdrojů budou vyrábět ze zemního plynu. Jinou možnost zatím nemají.

Kryšpín

Ceny jsou nejvyšší o dotovaných obnovitelných zdrojů a plynu, kdo to zaplatí, spotřebitel

ivzez

Nevím, z čeho budou Němci vyrábět elektřinu.
Možná to ani nemají v úmyslu.

Ale moc by mne zajímalo, jak zajistí ten dovoz
jen z určitých zdrojů…

Edison

Elkone, nebudou ji kupovat, když ji nebudou dovážet… 😉