Paulie_69

Z čeho bereme v jaderné elektrárně teplo potřebné pro ohřev páry?

Nadpis říká vše

Odpovědi
hapiky

Štěpením uranu vzniká kromě jiného teplo.

Funna

z uranu U235 a z jeho štěpení…pokud je to úloha do školy, tak jednoduchý v vysvětlující popis principyu jederné elektrárny je v odkazu https://www.cez­.cz/edee/conten­t/microsites/nu­klearni/k33.htm

upřesnění odpovědi hapiky: uran se štěpí právě proto, aby vznikalo teplo…takže nevzniká mimo jiné, ale je hlavním důvodem jaderné reakce .-))

Emefej

Z jádra.

Midoc

Z chlazení jaderného reaktoru, kde se štěpí uran. Při reakci vzniká velké množství tepla.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Funna

chlapi co blbnete??…pára je odpadní produkt?…a co teda pohání turbínu, která vyrábí elektřinu?…atomy štěpeného uranu??

hapiky

Mimo ono teplo vzniká např. i tlak či odpad. Proto jsem psal mj. Chápala?

Funna

chápala…a výmluvu máš pěknou .-) že vzniká i něco jiného je jasné, to vzniká vždy…

Na jakém principu fungují kotoučové brzdy? kromě jiného tam vzniká tření 🙂..

Paulie_69

stfu