zjentek

Z čeho a jak si vyrobit hopsinkovou šťávu?

Byly součástí i brusinky?

Nejlepší odpověď
marci1

Mj. z bezinek. Zde máš recept s rumem (likér):

Pamatujete si hopsinkovou šťávu, kterou připravovali gumídci? Pak zkuste tento recept, třeba si také „hopsnete“ radostí.

2,5 litru kuliček černého bezu s 1 litrem vody vaříme 15 minut.Co nejvíc vymačkáme a přidáme 1 kg krystalového cukru – vaříme do rozpuštění. Nasypeme 1 vanilkový cukr, přidáme 6 polévkových lžic silné kávy a necháme stát do druhého dne.

Druhý den přilijeme 1/2 litru rumu a nalijeme do lahví. 🙂

https://www.pa­zitka.cz/napo­je/bezova-hopsinkova-stava-liker-/

Další odpovědi
Kepler

Dělá se to z bezinek. Kupodivu to vymyslela Chytrá žena, zřejmě v naději, že na ni manžílek hned hopsne.
http://recepty­.chytrazena.cz/hop­sinkova-stava-113388.html

Edison

Jestli brusinky, to nevím. Ale hlavní ingrediencí jsou přece HOPSINKY!! 😁

aliendrone

Recept neznám, ale pokud si pamatuji, tak „hopsinková šťáva“ nebo též „hopsinky“ se říkalo takovému sladkému tlamolepu pro babuchen jménem „Koskenkorva Peach“ (něco kolem 20% lihu). Nikdo jiný, než babuchen to neužívá, dokonce ani Kepler – a ten vysosne VŠECHNO s vyjímkou medu a asfaltu, bo tečou moc pomalu! Tedy… s vyjímkou gangstera Dochyho, který to v důsledku souhry okolností omylem považuje za ústní vodu. ;) :D :D

Kazatel

Roztluč si do pití viagru.

dubraro

Kazatel:
Viagra nemá s hopsavostí nic společného. Jen uvolňuje cévy – způsobuje lepší prokrvení.

Kazatel

Hopsinka může být:

název pohádkového ovoce v seriálu Gumídci, z kterého se vaří hopsinková šťáva
lidový název broskvové vodky
název smyšlené rostliny v počítačových hrách Paranoia a Paranoia II

Vzhledem k tomu, že je viagra obecně vnímána jako modrá pilulka, tedy ve šmoulí barvě, to, co je, či není hopsinková šťáva, je jenom na lidové tvořivosti.

Mimochodem, v tom jak působí viagra se poněkud mýlíš, primární princip je založen na něčem jiném.

Kepler

alien: ty trúbo štramberská. Ani netušíš, co piješ! Piť sa dá fšecko, co teče. Kromě děravého hrnca.

aliendrone

Kepler>>> Tak jo, když to říkáš. Zásada č.1 zní: „NIKDY se nehádej s odborníky s celoživotní praxí!“ ;) :D :D

dubraro

Já nemožu piť skrz oči.
Ale skrz krk ně to ide dobře…