vita

Z časovych duvodu se nemohu k soudu dostavit,jde to udelat jinak, abych k soudu nemusel?Treba sepsání plné moci??

Manželka podala žadost o rozvod…

Nejlepší odpověď
standa

Pokud se bude jednat o návrh na rozvod dle ustanovení § 24a zákona o rodině (viz zdroj) a budou předloženy veškeré dokumenty s úředně ověřenými podpisy, tak se soudního řízení osobně účastnit nemusíte a ani nemusíte nikoho zmocňovat, aby vás zastoupil.

Upozorňuji, že se však budete muset dostavit k notáři a zde si nechat ověřit podpisy na výše zmiňovaných listinách.

Pokud však nebudou splněny podmínky pro tzv. rychlý rozvod nebo pokud soud, přestože „podmínky“ splněny budou, dospěje k vyjímečnému názoru, že je nezbytné podání vysvětlení, tak se k soudu budete muset později dostavit.

Doporučuji, aby veškeré papíry připravoval advokát, aby nebyly opomenuty žádné detaily.

Zdroj: http://www.za­konycr.cz/sez­namy/094-1963-sb-zakon-o-rodine.html