zdenda68

Z 64bit na 32bit

Ahoj, mám otázku, jak z 64bitového systému udělat 32bit systém. Nedá se to nějak downgradovat?? Nebo je nutná reinstalace?
Doplňuji:
Jde o diagnostiku aut VAG.. a ta na 64bitu nejede… prostě ne… ať to dávám jak to dávám…

Nejlepší odpověď
chudst

A z jakeho duvodu? Pokud mate 64bitovky, vas pocitac to tudiz utahne. Pokud byste si dal 32bitovky, mel byste nevyuzity potencial vaseho pocitace.

Downgradovat = preinstalace na nizsi verzi. Neni zadny program, ktery byste si nainstaloval a mel 32 bitovky. Musite si ho normalne preinstalovat. (Ale porad nevim proc, prijde mi to jako nesmysl. Na 64bitovkach jsem za 4 roky nerozjel akorat vsehovsudy 2 programy.)
Doplňuji:
suaeda: a zkousel jste takovou tu samozrejmost, na jakou spousta lidi zapomina, ze staci obcas program instalovat a spoustet pod pravym tlacitkem mysi „spustit jako spravce“ – a nastavit mu kompatibilitu na Windows XP – SP2? Me se vzdy az na 1 program a 1 hru podarilo rozjet vzdy vsechno.

Další odpovědi
suaeda

Rovněž potvrzuji 64 na 32 bit jde jedině novou přeinstalací Win. Mám 2 PC a také se přikláním k názoru, že na 64bitové verze toho ještě moc není a některé staré verze programů a her na nové 64bitové verzi nejedou. Měl jsem ještě chvilku počkat až bude odladěno více programů a starších dobrých her.
Doplním: kompabilita u nižších verzí je opravdu problematická. A opravdu znám a používám kompabilitu u spouštění. Ale u verzí Professional a Ultimate je to jednodušší je tam zabudovaný XP modul. U verze Home Premium jsem měl velké problémy s instalací např. Videolan a některé jednoduché dobré staré hry nelze spustit vůbec.

Michal Kole

Co jsem četl, tak Windows 7 64 bit obsahuje i 32 bitové jádro pro kompatibilitu se staršími aplikacemi.

Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na spustitelný soubor dát vlastnosti a kartu kompatibilita.