Radeczech

Poradíte YT kanály nebo weby s akční a filmovou bez autorských práv?

jestli znáte stránky nebo alba autorů s akční volně použitelnou hudbou, moc děkuji za jakýkoli návrh!

Odpovědi
Hans51

Podle našeho práva neexistuje žádné autorské dílo (tedy hudba, film apod. Vámi v otázce zmíněné), které by nebylo chráněno autorským právem. Autor může sice jiné osobě udělit právo jeho autorské dílo užít, nicméně jeho práva tímto nezanikají. Pro podrobnější seznámení se s touto problematikou doporučuji přečíst si zákon č. 121/2000 Sb., autorský zákon, ve znění pozdějších předpisů.