Kikinečka

Yorshire a Čůrání.

Ahoj můj pejsek Jimmy (Je mu 1 Rok a 6 Měsíců) žádné už štěnátko.Každodeňě a pravidelně s ním chodíme ven ale i kdyby jsme s ním šly v 11 hodin večer těsně před spaním tak vždycky ráno vydíme že se vyčůral u záchoda vážně s ním chodíme asi 4× deňě je to Yorkshire a má malí močkák :D takže myslím že by mu mělo toto stačit máme toho nejmenšího Jorkšíra já nevím jestly to nedělá naschvál,nevidrží a nebo ho to nějak baví já nevím jako jak mu mám pomoct aby tu u nás nečůral před záchodem na rohožce nebo vidí že tam chodíme na záchod a chtěl by tam taky ? Vůbec to nechápu chodímě s ním v průměru :
Ráno v 7 Hodin
Odpoledne ve 12 hodin
Večírc v 15:00 Hodin
A ve 20:00 Hodin možná někdy i pozdějc.
Co mám udělat pro to, aby nám tam už nečůral ?
Doplňuji:
Už ho za to i bijeme a on ví že to dělat nemá…

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je opravdu potřeba psa trestat, tak jedině když se chytí přímo při činu. Později si totiž neuvědomuje za co ho bijete a může si i myslet, že ho trestáte za něco zcela jiného. A hlavně bych tak činila jenom ve vážných a beznadějných situací.
Doplňuji:
A hlavně si myslím, že není vlastně často ani třeba psa trestat fyzicky. Někdy bohatě stačí zvýšit hlas. … Četla jsem, že jeden člověk trestal psa tak, že zachrastil kamínky v plechovce.

Další odpovědi
Damiana

Nikdy ho nebijte! A ještě takového prcifousa jako je Jorkšírák! ☹
Jestli bývá často sám doma, možná se vám jen mstí, nebo to dělá fakt naschvál, protože tak určitě upoutá vaší pozornost. Hrajete si s ním, kromě toho, že ho povinně vyvenčíte? Mrňous potřebuje zaměstnat i doma nebo si najde jinou „zábavu“. Číhejte na něj, jakmile se bude chystat, popadni ho a šup s ním ven. Nebo zavírejte na záchod dveře.
Doplňuji:
A ještě mě napadlo, že když má „co“ čůrat, tak je asi vyvenčený nedostatečně. Představ si, že půjdeš na záchod „přesně“ v osm večer, pak něco sníš, vypiješ, nepůjdeš hned spát a jen se ti „bude chtít“. Počkáš do rána do sedmi? Asi ne. Tak co má udělat to pidizvířátko? Na vině může být i nevhodné krmivo, hlavně suché (i pamlsky!), které vyžaduje nadměrný přísun tekutin! A možná má opravdu nějaký zdravotní problém, slabší močový měchýř, potíže s ledvinami – návštěva veterináře jistě také pomůže.

briketka10

dávat dvě stejné otázky najednou není normální..
a bít malého psa taky ne !!
a je jasné, že to dělá naschvál, mám kocoura a když je doma sám taky vyvede nějakou neplechu něco potrhá někdy mi rozkouše kytku a pak na mě číhá za závěsem, sestra má taky Yorkšírka ten to dělal taky, ale nikdy nebyl bit to tedy ne, když to nevydrží, tak jde do kuchyně na dlažbu a pak se stydí, ale stačí mu pohrozit jen ukazováčkem on ví, že něco provedl je zalezlej vždy pod stolem..přiběhne zavrtí ocáskem a vše odpuštěno 🙂
Doplňuji:
jak píše Damiana měla jsem kocoura Macíka s nemocným močovým měchýřem 4× měl hadičku s „pindíku“ jedl dietní granulky a stravu Hills Feline C/D, bylo to drahý, nic jiného nemohl, ale měl opačný problém, že čůral málo !!
nepodceňovala bych to, protože při první návštěvě u prvního docela nevrlého a neoblíbeného lékaře tady v Pardubicích jsem dostala vynadáno, když jsem s ním přijela a on měl nafouklé bříško, že jak je možné, že nevím o co se jedná..
tak jsem s ním jezdila poté k jiným specialistům udělali rozbory moči na bílkoviny..
prodloužila jsem mu život o sedm let :DD

Drap

Třeba má zdravotní problém. Zkuste s ním ještě chodit cca v 1,00 hod. A navštivte veterináře.

led

Dotyčné miesto pochopil ako svoj záchod. Bitka a krik nie sú účinné, len zastrašujú. Miesto umyte (rohožku vyperte) silným saponátom s výraznym pachom, ktorý pach Havo_WC prekryje. Pes v prípade potreby dokáže (a dobrovolne) vydržať aj 24 hodín bez močenia.

ReHu

Bití nepomůže.
Za vyčůrání venku ho vždy pochvlate a pohlaďte.
Pokud nemá zdravotní problém, může to být truc za to, že je sám doma. Má hračky? nebo tam s ním někdo je?
Zkuste mu dát kočičí záchod, mohl by na něj naučit.