yuko

Jsou autoři písně „Telefón má dlouhej tón“ skutečně Mirek Linhart a Ivan Hlas? Pokud ne, znáte někdo originál?

U teto pisne jsou uvedeni jako autori Mirek Linhart a Ivan Hlas. Ale zda se, ze jde o prevzatou melodii. Znate nekdo melodii ci original? Ktere zahranicni melodii je tak podobna?
Dekuji.

Odpovědi
Kepler

Já nevěřím, že by melodie byla odněkud převzatá. Je taková typicky a tuctově česká…

yuko

Poslechla jsem si dve cizi, je to velmi podobne.

Kepler

To je možné, často se kapely inspirují z nedostatku vlastní invence. Nebo je to jenom náhoda. Třeba sporů o porušení autorských práv už bylo nepočítaně a třeba si někdo vypůjčil jenom dílčí motiv. Strašně se mi líbí přístup některých kapel, kteří přiznají: použito s laskavým svolením té a té kapely a přitom vytvoří naprostý skvost, třeba jako remake. Po takových přímo pasu.