PostApMan

www.odpovede.sk, těžké?

Nebyl jsem tu od samého začátku, jsem v podstatě nezkušený nováček, co sem možná ani nezapadl a proto se ptám, byli zde na odpovědích.cz těžké začátky jako jsou na odpovede.sk?

Myslím tím, na 100 uživatelů skoro žádná aktivita, 5–6 otázek denně, nepoužívání palečků…pár dotazů, skoro žádné odpovědi.

Bylo to tady při „vzniku“ stejné?
Doplňuji:
Už jsem se registroval, a jak tak koukám, začátky jsou těžké, takže bychom jim mohli trochu pomoci, né že by nezvládli bez nás (par aktivních uživatelů se tam našlo) ale trochu je popostrčit a možná odhalím nějaké tajemství slovenské kultury.

Přeci jenom není to tak dávno co jsme byli jeden stát
,měli bychom si pomáhat
a trochu se znát..

Nejlepší odpověď
anonym

připadá mi spíš úplně zbytečně držet slovenskou a českou komunitu uživatelů odpovědi zcela odděleně – už tak je nás dohromady málo, ještě to takto rozpálit na zcela izolované domény … mám za to, že jde o spíše nešťastné řešení

úplně stačilo odpovědi.sk napojit na API http://transla­te.google.com a nechat veškerou češtinu do slovenštiny a take naopak … překládat by stacilo strojově (funguje to totiž mezi slovenstinou a cestinou skoro na sto procent spolehlive narozdíl od prekladu mezi jinymi jazyky). Slovenské prizpevky by po vložení byly automatizky založený ve dvou jazycích na odpovědi.cz a odpovědi.sk, stejne tak ceske odpovedi i otazky by se objevily ve dvou jazykovych mutacich na obou mistech, obe komunity by mohly byt propojene ani by o tom netusily … škoda té roztříštěnosti.

//

ukazka:

prizpevky odpovede.sk v cestine http://transla­te.google.com/tran­slate?hl=cs&sl=­sk&tl=cs&u=http://www­.odpovede.sk/

prizpevky odpovedi.cz ve slovenstine http://transla­te.google.com/tran­slate?hl=sk&sl=­cs&tl=sk&u=http://www­.odpovedi.cz/

// toto je samozrejme jen ukazka strojoveho prekladu kompletni stranky, v praxi by takova vec mela byt resena nenapadne pres API rozhranni http://code.go­ogle.com/intl/cs-CZ/apis/ajaxlan­guage/documen­tation/#Examples

Další odpovědi
roxy52

Těžký to není.Je to o tom,že když něco nevíš,tak se zeptáš a kdo to ví,tak odpoví.Teda mělo by to tak být.Jenomže tady se už začínají řešit blbosti typu-rozdávání palců,jako kdo proč dal tomu a tomu palec,když....... .Rozdávání palců mě připadá,jako ve školce rozdávání červených a černých puntíků.

ReHu

To je otázka pro ty nejvěrnější.
Já tu jsem necelý rok. Ale to už to tu slušně běželo. Ale všimla jsem si, že někteří z počátků tu byli třeba jen 2* a vzdali to.

Miroslavst

Tak jim to tam rozjedeme, ne?
Já některé otázky už zkopíroval z cz na sk. :D

PostApMan

Pro roxy52 : Ano, tu tam se tady objeví debata o počasí, o stříbrných a zlatých příčkách, palečkách, bodovém systému apod.
Ale zase z druhého pohledu tu je stálá komunita lidí, která spolehlivě odpovídá a díky ní to tu „žije“ a nováček co sem přijde vidí stálé nové otázky a aktivitu – a má o důvod víc se k nám připojit.

(S tou aktivitou to nějak vázne až kolem 2 ráno…)

roxy52

To je pravda,ale já tyto stránky beru jako dobrý zdroj informací všeho druhu,tak mě vždy rozzlobí,když jeden vyčítá druhýmu,proč mu dal palec.Je to o otázkách a odpovědích a není to soutěž o to,kdo bude mít nejvíc jakýchsi palců.Každý nováček se po otevření takové stránky lekne,když čte debaty a výčitky za palce.

roxy52

To je pravda,ale já tyto stránky beru jako dobrý zdroj informací všeho druhu,tak mě vždy rozzlobí,když jeden vyčítá druhýmu,proč mu dal palec.Je to o otázkách a odpovědích a není to soutěž o to,kdo bude mít nejvíc jakýchsi palců.

kropitko

Milá kolegyně,já když jsem sem poprvé přišla,tak jsem byla jak Alenka v říši divů,bylo tu spousta zajímavých otázek,spousta zajímavých odpovědí. Převažovaly nad těmi"nedůleži­tými",v dnešní době je to tak,že ten kdo sem přijde,se tak maximálně dozví,kdo tu v kterou chvíli je.
Dále Vám musím oponovat co se týče bodování. Já pokud jsem přijdu jako nový uživatel a budu se chtít dozvědět nějakou adekvátní odpověď a odpoví mi cca 5 lidí a každý jinak,tak se kouknu v pravo na sloupeček a vyberu si odpověď toho kdo bude nejúspěšnější. Budu se domnívat,že je to zřejmě člověk,který toho ví poměrně dost a že tomu rozumí. Přitom si jako nováček,ale vůbec neuvědomím,že dotyčný získal většinu bodů za to,že odpovídal převážně na otázky typu…jak se máte,co děláte,co budete dělat zítra. A co jste měli k večeři, kdo tu ještě je, jaké je počasí, máte hlad, jak se vám spalo apod.......

roxy52

Také teda budu oponovat s bodováním.Já jako nováček si ani nevšimnu,že někdo má nějaké palce.A dále-podle palců nemůžete přeci věřit správnosti odpovědi.Palce se dávají,za to,jak je otázka zajimavá a jak se komu líbí.Dost lidí už tady psalo,že dávají palce každé odpovědi na svou otázku.Taky to tak dělám a neřeším,jestli je ta správná nebo ne.Prostě dám palec.