Illines

Workolik je to nemoc,zavislost a nebo si neco dokazat?

Tak me inspirovala ,led.Jen se ptam,protoze ja to neschvaluji,je to blizko k pocitu vyhoreni.Tak to vidim ja.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to závislost, obtížně lečitelná, stejně jako alkoholismus. Pokud však to neni tvrdý workoholik, tak spoustu lidí právě toto vede k dlouhému aktivnímu životu.

Další odpovědi
Skeptik

Spíše snaha psychiatrů a psychologů vyždímat peníze i ze zdravých lidí, kteří mají poctivou snahu odvádět svou práci dobře a nebojí se dělat věci navíc. Něco jako závislost na sbírání známek nebo opalování.

hanulka11

Myslím že to je plíživé- trošku závislost a pak už nemoc …vše má mít svou míru

quentos

jsem taky trochu workholik (to H Vám tam vypadlo) – jak něco nedělám, tak nejsem ve svý kůži; když zrovna nejsem v práci, furt tu musím něco sepisovat a datlovat. Myslím, že je to spíše o založení člověka. Někdo je línej od přirození a jiný to zas má takhle…
Nemoc je to spíš už v případě, kdy to jde přes zdravou míru a člověk začne kvůli tomu omezovat základní životní potřeby (spánek…).¨
Zeptejte se cikánů, mohli by zeširoka vyprávět :{DDD>

Mapel

Dokázat si, že problém zvládnu. To je i můj případ. Neumím hodit za hlavu nevyřešený problém a z domova si posílám poznámky do práce, aby je pak zpracoval. Prostě udržuju mozek ve střehu. Je pravdou, že z práce přijdu jak z flámu a potřebuju 2 hodinky k nastolení duševní rovnováhy. Musí se znát míra a včas ukončit práci, pak už výkon jde rapidně dolu. Tu míra je individuální a každí ji musí odhadnout sám.

Illines

quentosi,ale s cikanama nemluvim a vim proc!Toto line pleme ,me nezjima.

quentos

dobře děláte. Nic kloudného byste se beztak nedozvěděla ;{))>