Sirifan

Work and v 15 letech ?

Ahoj v poslední době jsem hodně slyšel o něčem jako Work and Travel jedete pracovat do zahraničí ale pořád vám zbudou asi 3 dny týdně na cestování. Našel jsem nějaké nabídky ale vše od 18 let. Myslíte že by se dalo takhle vycestovat v 15 letech a jeN na dva měsíce přes léto? Umím pouze anglicky ale na dost dobré úrovni

Nejlepší odpověď
McArthur

Až do 18 let za Tebe zodpovídají rodiče, proto je to omezené na tento věk. Do té doby můžeš zůstat v ČR a získávat životní zkušenosti do té míry, po kterou Ti do dovolí rodiče nebo zákonný zástupce.

Od 16 let se můžeš nechat částečně osvobodit od vlivu svých rodičů a můžeš začít pracovat. Umožňuje Ti to nový Občanský zákoník.

Další odpovědi
ivzez

Spíše se zkus poohlédnout po nějakých táborech bez práce,
ty pracovní jsou určeny mladým od 18 let.

Přiznání svéprávnosti soudem neznamená,
že by mladistvý mohl automaticky dělat vše.
Je-li někde určena věková hranice, nestačí získat svéprávnost.

Šidlo

Ak ste aktívny a šikovný a iniciatvny…je to len dobre.

ALE! Uvedomte si, že ak máte 15, a aj prácu zoženiete, tak sa k vám dospelí budú chovať nie veľmi dobre, mám po 20, a dobre si pamätám ,ako ma napriek vedomostiam a vzornému správaniu mali dospelí za blba a nebrali ma vážne (často to aj pre mňa zle dopadlo…a myslíte, že oni boli potrestaní?nie) budú sa vás,ao tínedžera zo zaostalej východnej európy snažiť v lepšom prípade ocancať, v horšom zotročiť – pozrite si varovania EU o obchode s ľudmi…

ak chcete silou-mocou ísť, nie sám – s niekým nad 18 a len cez overenú agentúru