Wmv video formát

Proč dvd přehrávače nepřehrají tento formát?

Nejlepší odpověď
anonym

snad proto že je to nadbytečný trucformát který nepřenáší nic nového ve srovnání s DivX který přehrávače podporují …

také považuji wmv za zcela nadbytečnou slepou uličku, takže to docela chápu. Kdyby ten format byl alespon otevreny, ale microsoft za jeho pouziti vynucuje pomerne vysoke licencni poplatky primo od vyrobcu.
Doplňuji:
vyrobci dvd prehravacu/set­topboxu/domacich multimedialnich center se posledni dobou zabivaji spis pridanim podpory daleko vyspelejsiho a efektivnejsiho formatu H.264 (mkv) ktery je na internetu vyuzivan predevsim pro videa ve vysokem rozliseni (HD)

Další odpovědi
Mišús_ik

záleží od toho aký máš dvd prehrávač..