Windows XP Home.

Přestala se mi automaticky spouštět CD/DVD média. Jak tuto možnost mohu znovu aktivovat použil jsem tento návod bohužel problém zůstává
Windows XP Home. Z nabídky Start vyberte položku Spustit. Vepište text regedit a klikněte na tlačítko OK. V zobrazeném najděte a kliknutím označte klíč HKEY_LOCAL_MAC­HINE\System\Cu­rrentControlSet\Ser­vices\CDRom a zkontrolujte, zda je hodnota AutoRun v pravé části okna nastavena na 1. Pokud ne, klikněte na ni tlačítkem myši, vyberte možnost Změnit, v poli Údaj hodnoty změňte 0 na 1 a klikněte na tlačítko OK. Dále najděte záznam HKEY_CURRENT_U­SER\SOFTWARE\Mi­crosoft\Window­s\CurrentVersi­on\Policies\ Explorer\NoDri­veTypeAutoRun – hexadecimální hodnota tohoto klíče musí být pro správné fungování automatického spouštění nastavena na 91.Za každou radu děkuji F.

Odpovědi
Bedy

Doporučuju zkontrolovta nastavení antivirového programu – některé antiviry nebo tedy spíš balíky typu Internet Security, Smart Security apod. jsou na tohle experti – z bezpečnostních důvodů autorun zakazují, protože se přes něj dost šíří viry – halvně přes flešky.

Kdyžtak zkuste nástroj Fix It od Microsoftu – http://go.micro­soft.com/?lin­kid=9743275
Doplňuji:
Jinak upozorňuji, že 8. 4. 2014 končí podpora Windows XP což v praxi znamená, že Microsoft n e b u d e pro tento systém vydávat aktualizace a to znamená, že počítač bude mnohem zranitelnější vůči virům a jiným útokům.

Na antivir nebo na podobné bezpečnostní nástroje nelze spoléhat, často, než se vzpamatují, tak ten virus dokáže napadnout řadu počítačů a třeba to může být zrovna ten Váš.

Doporučuji zvážit povýšení na novější verzi Windows – tedy Vista nebo 7 či 8.
Novější verzi si můžete nechat nainstalovat ve vašem servisu v okolí nebo si koupit instalaci z jednoho z obchodů zde: http://operacni-systemy.heureka.cz/