Nechápavé

Windows XP a Windows XP professional je v tom nějakej rozdíl?

Odpovědi
Beer4Real

Je a zásadní! Ten druhý má o 12 písmen delší název!

anonym

WinXP Home… jsou omezenou verzí oproti Profi (některé součásti neobsahuje, nelze přihlásit do Win domény).
Těch rozdílů je tolik, že nehodlám psát ani ´výcuc´…
😉
Ale tebe nejspíš bude zajímat to, že ´klíč´ pro Home nefunguje na Profi – a naopak…

msi

vlastně žádný pro uživatele:
tolik jich existuje… viz wikipedie.cz
Operační systém Windows XP je k dispozici v několika variantách:
Windows XP Professional
Windows XP Home Edition
Windows XP Professional x64 Edition
Windows XP Media Center Edition 2005
Windows XP Tablet Edition
Windows XP Corporate
Windows XP Embedded
Windows Fundamentals for Legacy PCs
Windows XP Starter Edition
Windows XP Professional N
Windows XP Home Edition N

Doplňuji:
beer4real: koukam, že retardi jsou všude ;) že.

Dochy

Mám hodně silný pocit, že PRO např. nemá roli uživatele PowerUser, který je použitelný pro některé hry namísto role ADMIN (některé hry uživatel s právy USER nerozeběhne)
Doplňuji:
No vypadá to, že se mýlím, ještě si to ověřím…

cochee

Verze Professional je jedna z verzí celé rodiny Windows XP. V domácnostech se běžně vyskytují dvě verze a to zmíněná Professional a ještě častější Home. A řeknu ti to asi takhle (a tím shrnu odpovědi kolegů): pokud se na ten rozdíl musíš ptát, pak stejně „vymoženosti,“ které mají Professional navíc oproti Home, nevyužiješ, neboť je nepotřebuješ.