Thor841

Windows XP a pak co?

Ahoj všem, jen mě tak šťourá hlavou, ohledně XPéček. Když už skončili, jak tohle Microsoft vyřešil? Znamená to, že milióny uživatelů si musí koupit nové PC? To je přeci nesmysl, né každý na to má a nebylo by fér se takto zachovat, zvláště u takového gigantu. Jen by mě zajímal Váš názor, či řešení 🙂

Nejlepší odpověď
Hlada

XP nijak neskončily. Skončily pouze aktualizace. Fungují stejně, jako kdykoli v minulosti. Není potřeba kupovat nové PC.
Pravdou ale je, že podporované sedmičky nejsou drahé ani náročné na HW tak, že by náklady na upgrade představovaly nějaký zásadní výdaj.

Další odpovědi
ivzez

Microsoft už dříve proláazal, že svůj závazek nedodrží.
I licence na dřívější OS byly „doživotní“ a pak Ms ukončil jejich podporu.

Mně ani tak nejde o to, jestli/kdo má na nový HW + SW,
(OS lze řešit i na stávajícím PC a zdarma např. Linuxem)
ale o nekorektnost Ms.

Windows XP lze klidně používat dál.
Samozřejmě za dodržení určitých
pravidel bezpečnosti (zejména v internetu).
Doplňuji:
Reakce na odpověď Ptáče:

Lidé, kteří dále používají XP, mají většinou starší HW
s pár MB RAM (např. já mám 384 MB RAM), na tom
vyšší verzi Windows ani nenainstalujete …

Ale některý Linux by šel (jen musím přijít na to,
jak pod ním „zprovoznit“ internet).

ptáč

Otázka patří na forum, kde je skutečně kapacita, co dokáže na tak jednoduchou otázku odpovědět. Třeba pan Miroslav Pragl http://mvp.mi­crosoft.com/en-us/mvp/miroslav%20pra­gl-38578 a to tady nikdo z nás není. Mohu chtít zodpovězení závažného rizika spojeného s užíváním Androidu připojeného k internetu. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/android-synchronizace-fotky-vsechny-fotky-budete-mit-zalohovane-a-budou-vypadat-uzasne-co-otisky-pouzitych-aplikaci
Skutečně závažnou otázku ohledně sociálního inženýrství, http://cs.wiki­pedia.org/wiki/So­ci%C3%A1ln%C3%AD_in%C5%B­Een%C3%BDrstv­%C3%AD_%28bez­pe%C4%8Dnost%29 Sociální inženýrství (bezpečnost) sem hodlám hodit. Oproti celkem kvalitně zabezpečených XP, fungujících jako Václav Neckář zpívající Aleluja, které XP mohou bezpečně fungovat s pomocí lidského chápání po další roky, jsou nové operační systémy nevyzkoušené, jsou kmínem ve svařáku. Krátký rukáv v zimě. XP přece pracují v různých strojích, v průmyslu. Laická odpověď, no, že jsou fakt dokonalý, a jsou moc pěkný. Ale vzpomene si ještě někdo na doby, kdy se XP kritizovalo? Názor, řešení. Řešení k čemu. XP nejsou k prodeji x let. Jestli byla přeprodávaná licence k používání, to řeší sami uživatelé, jak se tím poperou. Koupit na aukru XP Professional a užívat je, to je odvaha. Miliony uživatelů Win XP nepotřebují při upgrade systému kupovat nové železo. Protože třeba Windows 7Seven jsou nenáročné, zvládnou je běžné PC. Jestli už 7 nejsou, je to škoda. Řešení k čemu, zabezpečení XP? Vypnout automatické aktualizace, souvisí s tím také úprava upozorňování zabezpečení. Microsoft něco vyřešil? Tak leda mzdy dalších mladíků, kteří taky z vývoje potřebují žít. Mě serou s neustálými aktualizacemi které říkají, že počítač není od toho, aby se na počítači počítalo, ale aby si počítač žil vlastním životem. Proto se přikláním k XP, které bych moc rád používal, ale nemám k nim licenci. Bojuji s těžkým systémem od Microsoft zatěžující procesor i paměť. Jsem jinak spokojen se spolehlivostí. Pak ještě používám PC na Linuxu, Ubuntu studio low-latency, to je varianta starých XPéček. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­buntu_Studio
Řešení, či názor. Můj by byl, který se asi neuskuteční. XP byl v licenci pro prodávání. Uzavřený systém. Kdyby byly časem XP uvolněny do některé volné licence, byl dostupný kod, lidé z řad XP veteránů by se mohli spojit a obnovit je. Ti, co by tomu holdovali, by se mohli podílet na pokračování, rozvoji a pak i aktualizování. K tomu by bylo potřeba vůle Microsoftu, jestli byli schopni rozloučit se se svým dítětem a prodat ho. A jestli by na počátku něčeho takového bylo tolik ochotných lidí vykoupit tento systém XP. Ale to už si takhle vykládám sám se sebou. To nikdo řešit nebude a mě to nezajímá. Každý uživatel chce vědět kde je kurzor, co to udělá a kde je video. Hlavně ať to funguje teď.

kelley

Ona ta „nepodpora“ XP je také relativní. Mně v XP pořád fungují alespoň aktualizace „nástorje pro odstranění škodlivého softwaru“…