Noga

Windows nevidí nový 3TB harddisk

Koupil jsem nový hdd Seagate SV35.5 3TB, 64MB, 7200 (ST3000VX000)
http://www.ma­ll.cz/pevne-disky-interni/seagate-sv35-5-3tb-64mb-7200-st3000vx000

Je zapojený do SATA za hlavním 2TB hdd, který je rozdělený na dva C: systémový a D: na data. V biosu jde ten 3TB vidět, ve Windows 7 64bit ve správci zařízení je taky. Když ale kliknu na tento počítač, není tam.

Stáhnul jsem si Seagate DiskWizard pro podporu disků nad 2TB
http://knowled­ge.seagate.com/ar­ticles/en_US/F­AQ/218619en
V programu jsem vyzkoušel oba způsoby:
GPT – vytvořil se jeden 2.7TB disk
MBR – 2 disky, jeden 2TB a druhý 700GB
u obou se napsalo, že všechno proběhlo úspěšně atd., ale ve Windows je pořád nevidím, ani po restartu.
Doplňuji:
Už to funguje. V programu DiscWizard jsem přehlídl tlačítko „Create new partition“.

Nejlepší odpověď
huxa

Zkus ho naformátovat na NTFS.

Další odpovědi
Bedy

Podívejte se do správce zařízení ve Windows, zda-li je na disku vytvořený a naformátový oddíl. Pokud tomu tak není, oddíl vytvořte a naformátujte jej na NTFS.