hacker585

Jak u nového notebooku nainstalovat OS a Win, když instalace selhala?

Prosím o radu, nejde nainstalovat OS, zadny, ani win 7, ani 8.1 ani 10. Pise „instalace selhala, na tento disk nelze nainstalovat, disk ma tabulku oddilu MBR. V systemech EFI lze system windows instalovat pouze na disky GPT“. Nechapu. Prosim o radu. Jedna se o fungl novy NTB.

Odpovědi
gecco

Fungl nový – tedy bez dat_
😉
Nabootuj z instalačního media a prostě oddíl zruš.
Pak vytvoř nový – lépe dva, jeden na systém a druhý na data (při případném zhroucení systému pak můžeš udělat reinstal bez toho, abys přišel o data).

jpau

Tak trochu to na mě působí dojmem, že ti tam výrobce vyrobil nějakou partion, jejíž FS neodpovídá FS, který je určený pro Windows a ty se je tam snažíš natalčit, čili zformátuj ten disk (normálně tou instalačkou).

Druhé části Tvého příspěvku moc nerozumím, nevím co je tabulka MBR, jelikož MBR je jen jeden a nemá s tím nic společného (je to oblast disku, kde je umístěn odkaz na zavaděč OS).

FS – File System
OS – Operating System
MBR – Master Boot Record

Usoman

A co reklamace noťasu nebo OS?