norek

Windows live messenger

co to je furt se mi to zobrazuje kdyz otevru poc.?

Nejlepší odpověď
Lucimia

Windows live messenger je komunikační program jako je třeba ICQ nebo Skype. Využívám všechny 3 programy, ale Win.live mess. mi přijde nejlepší.

Další odpovědi
anonym

to je obvyklý způsob jak microsoft propaguje svá řešení … tato firma dodává operační systémy pro většínu počítačů a toho velmi rádi využívají k propagaci dalších služeb a aplikací ať už o ně máte zájem nebo ne.

Toto je ten případ – dá se to přirovnat snad jen k velmi dotěrné letákové kampani 🙂 … aniž byste si tento instantní kecálek zvolila nebo jej aktivně vyhledala, microsoft jej prostě do každého počítače vpašuje, a vy se jím po čase musíte zabývat – zvlášť pokud zdržuje jeho inicializace samotný start počítače.

Statisticky je tato nepříjemná forma propagace (tzv. bundle) bohužel celkem úspěšná a dokáže skutečně vytáhnout tržní podíl i jinak podřadného řešení. Osobně radím reagovat na jakýkoliv podobný bundle spíše nezájmem a odinstalováním. Není to zrovna tržně férovy způsob a bývá pravidlem že takto se vnucující aplikace prakticky nikdy nepatří mezi ty nejlepší …

Jinak instantní kecálkové jako skype a icq+facebook jsou v Česku patrně nejpoužívanější, zmínený windows live messenger se u nás příliš neprosadil a tak se s ním dovoláte spíše na účty zahraničních uživatelů (především v USA). Windows live messenger není ani s icq ani se skype ani s facebookem propojena, je to jen uzavřená síť jen sama pro sebe, proto je její reálný přínos v našich podmínkách prakticky minimální.