JájsemRaibek

Windows 98 a Windows Xp možnost instalace?

Už si to přesně nepamatuji, ale dřív jsem měl 98mičky a na nich jsem hrál jednu hru. Pak jsem nainstaloval xpéčka a mám takové tušení, že se mě to zeptalo, zda chci 98mičky nechat. Myslím, že jsem kliknul na ano a tu hru jsem vlastně na xp mohl hrát.
Pak jsem předělával systém a nechal jsem jen instalaci Xpéček a hra už nešla.
Někdo mi kdysi radil nějaký emulátor, ale to jsem zkoušel a nešlo to. Ani na kartě programu v záložce kompatibilita to nepomohlo.
Takže otázka zní: Doporučovali byste, abych si nainstaloval zpět 98mičky a na ně xpéčka? Nebo na to mám kašlat?

Nejlepší odpověď
Bedy

Nainstalujte si do Windows XP Microsoft Virtual PC a do toho Virtual PC si nainstalujte Windows 98. Pak Vám ve Windows XP poběží Windows 98 a v něm si snadno tu hru můžete spustit.

Ještě předtím bych se podíval do vlastností hry a nastavil tam režim kompatibility na Windows 98.

Další odpovědi
badisko

http://techne­t.idnes.cz/kon­ci-podpora-windows-98-nebo-ne-dm5-/software.aspx?c=A040113­_5249944_softwa­re …http://compu­terworld.cz/se­curityworld/co-se-stane-az-skonci-podpora-windows-xp-47472 nechal bych xp…nebo presel ..ale nevracel bych se urcite kvuli hry na windows 98..

marijakes

98 a na ně XP? Možná vedle sebe 2 OS, ale nyní je tolik dobrých her, že bych už tu hru oželela a k 98 bych se nevracela. Už i XP pomalu ustupuje.