leporela22

windows 7 jde stáhnout?

Dobrý den mám dotaz mám skoro 2 roky staré pc a vypršel mi windows 7 ultimate a chci se zeptat kde mohu stáhnout jestli to jde windows 7 ultimate na 32 bit funkční plnou verzi?

Nejlepší odpověď
www

Najít a zdarma stáhnout se dá i to.
Neprozradím, ale hledej, třeba s falešnými klíči najdeš.

Další odpovědi
Bedy

Je-li Windows zakoupený, tak to máte nadoživotí. Vy máte zřejmě nějakou stáhnutou verzi, nedoporučuju to používat – za prvé to nejde aktualizovat – systém je pak děravý, méně stabilnější a tím pádem i zároveň náchylnější na viry a jiný malware, za druhé je to trestné používat a za třetí nevíte, kdy Vám zčerná plocha a systém nenastartuje.

Řešení je prosté – buď rozbijete prasátko a vylovíte nějaké 2–3 tisíce na nový Windows a nebo prasátko necháte bejt a stáhnete si nějakou linuxovou distribuci. Drtivá většina jsou zdarma a spousta (ty nejpoužívanější a nejznámější) jsou v češtině.

Výhodou je, že si počítač nemusíte brzdit antivirem a jinými anti-(spyware,…), nemusíte mít ve finále ani firewall (všechny příchozí připojení jsou zakázaný), navíc nemusíte pravidelně defragmentovat a čistit disk, nemusíte čistit registr – počítač se nebude zpomalovat tak jako se Windows časem zpomalují.

Já osobně běžným uživatelům, který s Linuxem začínají, doporučuju Xubuntu nebo Kubuntu Linux, protože jsou jednoduché, k Windowsům nemají tak daleko, jsou prostě uživatelsky přívětivé.
Xubuntu stáhnete zde: www.xubuntu.cz, v případě, že si vyberete Kubuntu, mrkněte na www.kubuntu.cz
Ty linuxy (lépe řečeno linuxové distribuce) jsou jak ve verzi 32bitové, tak i 64bitové.

Doporučuju se určitě juknou na http://wiki.u­buntu.cz/p%C5%99e­chod_z_window­s_na_ubuntu, kde najdete informace o přechodu z Windows na Ubuntu (platí to i právě pro uživatelsky přívětivější Xubuntu, Kubuntu a ostatní *buntu).
Obecně na tý wiki.ubuntu.cz najdete spoustu informací o Ubuntu a jeho derivátech (to Xubuntu, Kubuntu,…) a najdete tam určitě odpovědi na spoustu Vaších otázek.

Jinak se můžete mrknout i na http://proc.li­nux.cz

štamgast

Jak ti to může vypršet? Já mám PC taky dva roky. Jednou to koupíš a máš to na furt ten OS vně.

KdoSiOdJinud

Dobrovolně? :)

Zkus www.ubuntu.cz – z vypáleného cd můžeš i bez instalace spustit systém ať víš do čeho jdeš. :) Pokud nejsi hráč, tak změnu přivítáš :)