HOMER

Windows 7 – Jaký je rozdíl mezi administrátorem a správcem?

„Pokud je typ vašeho účtu Administrator, jste aktuálně přihlášeni jako správce.“
A ono to ještě pokračuje:
„Pokud váš účet není typu Administrator, nemůžete se přihlásit jako správce, jestliže nebudete znát uživatelské jméno a heslo jiného účtu s oprávněním správce.“

Co má tohle všechno znamenat?Taky vám to připadá přinejmenším podivně formulované?Nechci vás předem ovlivňovat,ale,ře­čeno naturálně,buď je pisatel hovado,nebo já jsem lama.
zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/How-do-I-log-on-as-an-administrator

Doplňuji:
Veskutečnosti je to totéž,ale windows zarputile střídá označení admin/správce,aby nás zmátl.

Nejlepší odpověď
anonym

Mnohé texty tohoto druhu bývají příliš šroubované, technicistní a příliš zatížené úřední a právní terminologií.
Ale v tomto případě mi to připadá jasné, stačí pozorně a bez emocí přečíst uvedenou citaci, z níž jasně vyplývá, že:
Administrátor je TYP ÚČTU, a správce je osoba oprávněná k zásahu a nastavení programů v tomto účtu.
Vykládám si to tak, že v jiném typu účtu nemůže správce nic nastavovat i kdyby měl třeba deset hesel.

Další odpovědi
tom004

Admin je,ten,který může udělit oprávnění vstupu,s možností různých úprav programu,více osobám (správcům).A když to „správcovské“ heslo,mít nebudeš,nemůžeš do programu,leda,že budeš znát heslo účtu,jiného správce.Alespoň,tak to chápu,a zdá se mi to v pořádku.

HOMER

Dr.Axl,uznávám že to je přesně ten typ věcí,které mě nenechají bez emocí.Možná je to proto,že se mnohdy setkávám s lidmi,kteří tomu asi nerozumí,zdá se jim vše vpořádku a já jsem ten divný..Ale uznej že je to přinejmenším nešťastně napsané či dvouznačné.

HOMER

…Stačí se podívat,jak to pochopil tom004 a kolik sklidil palců…Přitom existují skutečně pouze dva účty,administrátor a běžný uživatel,nikoli správcovské které by admin mohl vytvářet jak uvádí,ale administrátoři,kte­rých může být víc a kteří můžou provádět správu PC a vytvářet další administrátorské účty..(Snad je to jasné)