zjentek

Windows 10 přestaly instalovat automatické kumulativní aktualizace. Co vše se mohlo stát?

Březnová se už sama nenainstalovala, nově teď dubnová také ne. Nutno přiznat, že PC běhá tedy vcelku naprd. Sekce Windows Update se denně chová tak, že novou aktualizaci vyhledává, následně ji VELMI DLOUZE stahuje až do sta procent, ovšem o restart stroje nezažádá, nýbrž samotná instalace „spadne“ a sekce W Update hlásí stav: čeká na instalaci, přičemž se zobrazuje červená chybová hláška: V zařízení chybí důležité opravy zabezpečení a kvality.
Takže se nenainstalovala předchozí KB 080cosi a ani nyní nová KB 1330. Ještě předtím, někdy v únoru se do stroje instalovaly jakési srajdy ohl. rušení adobe přehrávače médií, který jsem já v systému nainstalován ani neměl. Od té doby je všechno špatně. Ale tuto souvislost jen hádám.
Nejhorší je, že po celou dobu vyhledávání a VELICE POMALÉHO stahování při pokusech stroje opětovně nainstalovat tyto chybějící aktual., se stroj „hryzne“ a prostě se na něm nedá jakkoli pracovat. S ničím. Což je min. 2× denně. A člověk neví, kdy to přijde, že ano, takže prostě průser.

Co jsem udělal jako laik: Zkusil jsem ze systému na oddílu „C“ vymazat skrytou složku: $WinREAgent, jak jsem kdesi vyčetl (totiž defender mně ji při instal. aktualizací zachytil v řízeném přístupu ke složkám a tak jsem začal pátrat na netu, proč). Ale to nepomohlo (při dalším pokusu instal. se tam objevila logicky nová, jen s jiným datem). Čili nevím. Jsem v pasti.

Nemá někdo zkušenost či povědomí, co se zde pravděpodobně mohlo stát? Nic jsem ze systému neodstranil, nic nového jsem do něj nestáhl. Po celou tu dobu 2. měsíců.

Jo, a pak ještě ve volitelných aktualizacích čeká další verze Windows s novými funkcemi a vylepšeným zabezpečením. Jde o aktualizaci funkcí na Win10, verze 20H2. Někdy v únoru jsem na ni klikl, resp. začal stahovat, ale bylo to veliký a pak se stahování nějak přerušilo s tím, že zkus znova. Ale už jsem to pak nikdy nezkusil. Možná to souvisí. Časově by mohlo… Děkuji.

Tak jsem zjistil kód chyby:

Některé soubory aktualizace chybí nebo mají problémy. Tuto aktualizaci se pokusíme znovu stáhnout později. Kód chyby: (0×80073712)

Co to může být za chybu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná to s tvým problémem nesouvisí, ale mám takovou zkušenost: zvykl jsem si na noc PC nevypínat, jen ho převádím do režimu spánku. Už se mi ale víckrát stalo, že jsem potřeboval PC restartovat a ejhle – proběhly aktualizace! Tak mě napadlo, zkus taky ten restart nebo obnovu systému, třeba to pomůže.

Další odpovědi
aliendrone

Tohle je bejku TAKOVÉ drámo, že ti dost možná nepomůže ani MS support. Zkusils se už zeptat na podpoře? Já to skepticky vidím na úplnou reinstalaci systému. Naštěstí máš legální widle (myslím), takže nebude problém s aktivací (kurffy tě identifikují podle HW), tedy alespoň to tvrdí, že to proběhne OK.

Aktualizaci 20H2 DOBŘE pamatuji, byla to klasika – rozmrkala mi úplně všechno, takže ZASE a ZASE jak u blbejch na paloučku nastavovat, tohle VÁŽNĚ jednoho nasejří. Podle mě máš na výběr:

  1. sosni nejnovější instalační image a reinstaluj
  2. sáhodlouze debatovat všude možně s tím, že MOŽNÁ se to podaří fixnout (s trochou štěstí bez NOVĚ VYVSTALÝCH potíží) a když ne (tipuji tak na 75% pravděpodobnost neúspěchu), stejně provedeš bod 1. :(

Nassin

Nemáš zakázané aktualizace?

elkon

Před časem jsem měl na všech počítačích zakázané aktualizace (i když to oficiálně u Win 10 nešlo) a pak jsem měl občas problémy s některými aplikacemi. Od té doby, co nechávám aktualizovat automaticky, nemám žádný problém. Na jednom PC mám Win 10 Pro, na druhém Win 10 Home a na noťasu Win 10 Home. Nainstaluje se vždy co je třeba, včetně Win Defender. Myslím tím aktualizace systému, ne aplikací a programů, to řeším podle potřeby. Na noc počítač vypínám, zdroj taky něco „papá“ a je zbytečné, aby běžel, když ho není potřeba.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Keplere já vypínám, takže tohle mně nehrozí. Mně totiž režim spánku nepracuje vůbec, což při řešení zde jsem se dozvěděl, že bude nejspíš způsobeno některou z aktualizací );

zjentek

Kepler – obnova systému: KDE?
Nassin – zakázané aktual.: KDE?

Kepler

HLEDAT (ikona lupy v dolní liště) – OBNOVENÍ. Obdobně Windows update.

aliendrone

zjentek>>> https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/windows/spr%C3%A1va-aktualizac%C3%AD-ve-windows-10-643e9ea7-3cf6-7da6-a25c-95d4f7f099fe

https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/windows/mo%C5%BE­nosti-obnoven%C3%AD-ve-windows-10-31ce2444-7de3-818c-d626-e3b5a3024da5

Od dob W8 NENÍ VYPNUTÍ PC TOTÉŽ, co RESTART. Pokud chceš opravdu provést restart, tak ho MUSÍŠ vybrat v nabídce.

zjentek

Když na to teď tak koukám, tak PRŮSER bude asi ta poslední únorová aktualizace>>>https:/­/support.micro­soft.com/cs-cz/topic/kb4023057-aktualizace-sou%C4%8D%C3%A1­st%C3%AD-slu%C5%BEby-windows-10-update-service-fccad0ca-dc10–2e46–9ed1–7e392450fb3a ,co ty na to? Dík.

zjentek

… „Tato aktualizace obsahuje soubory a prostředky pro řešení problémů ovlivňujících procesy aktualizací ve Windows 10, které můžou bránit v instalaci důležitých aktualizací systému Windows.“

zjentek

Nassin, četls otázku? Dyť píši, že stroj se pokouší DENNĚ aktualizovat a denně neúspěšně. );