Jiřičák

Wikipedie má chyby v rozlohách jezer.

Takže, Wikipedie má chyby. U Neziderského jezera píše rozlohu 315km čtverečních při délce 36km a šířce 12km a u Lipenského jezera píše 48km čtverečních, při délce 48km a nejširším místě 5km. Tak tomu nerozumím.

Nejlepší odpověď
Quimby

A čemu na tom nerozumíš? Jezera (rybníky, nádrže) nejsou obdélníky, takže 36*12 není výsledek, ale bude to míň, protože se měří většinou ta nejdelší šířka/délka

Další odpovědi
zzzzz

hahaha Wikipedie má spoustu chyb:-)

Žádné jezero není obdélník, takže pokud násobíš délku a šířku, tak to nevýjde.

Banán88

Wiki davaji dohromady nadsenci, necekej tam 100% pravdive a presne info

lota

A otázka, na kterou čekáš odpověď? Wikipedie má chyb víc, netřeba se nad tím zalamovat, nikdo není neomylný, ani wiki:-)

Lamalam

Wiki má spoustu chyb, to všichni víme. Jde o otevřený systém a nic ti tedy nebrání příslušné chybné údaje opravit. Jak se zjišťuje přesná rozloha vodní plochy jistě víš, tak s chutí do toho.

zzzzz

Quimby:-) neopisuj:-DDD

Quimby

Čas je relativní, byl sem určitě první :D

zzzzz

😁