Jockie

WIfi router prosím ještě pomoc

Ahoj, promiń že zase ruším ale ještě v tom nemám jasno jak teda docílit toho abych měl zárověn zapojený wifi router a internetový síťový kabel.A jak to bude s placením budu platit jenom za internet?D9ky moc za všechny rady.

Nejlepší odpověď
Bedy

Platíte za přípojku, co Vám vede domů – jestli si z tý jednýuděláte dvě nebo třeba sto přípojek, to je jedno, platíte prostě jednu.

Jinak internetový síťový kabel zapojujete do routeru do zdířky WAN. Z routeru pak povede krátký kabílek do počítače – ten je přiložen v krabici s routerem. Jeden konec zapojíte do routeru do zdířky LAN1 (pak tam je ještě LAN2, LAN3 a LAN4 – takže do routeru lze připojit kabelem až 4 počítače).
No a z routeru trčí anténka (to tykadlo) a to neustále vysílá internet do vzduchu – to je ta Wi-Fi.

Ten router prostě pracuje na principu rozdvojky co je do zásuvky do elektriky. Z jedné zásuvky uděláte 3 zásuvky. U routeru je to prostě podobné.

Další odpovědi
huxa

Řečí lajka, zapojíte router jedním kabelem ke kabelu, který jsi měl předtím, potom ho zapojíš do elektriky a zbudou ti tam tři, čtyři další díry na kabely, do jednoho dáš další kabel, druhý konec dáš do PC. A potom ještě tam máš anténu, která ti vysílá wi-fi signál a to máš jakoby další kabel, jen bezdrátoví, takže jak bedy říká-je to pouze rozdvojka, která ještě k tomu dokáže vysílat signál. Jestliže po zapojení všeho nepojede někde internet (měl bys mít v manuálu obrázky, takže zapojení by nemělo být takový problém), bude problém v ip/mac adresách, takže s tím by ti třeba bedy ještě dokázal pomoci, jestliže máš solidního (nejlépe místního) poskytovatele internetu, určitě by byli hoši z té firmy ochotní a pomohli ti s tím, třeba u nás doma museli upgratovat přijímač signálu, neboť nechtěl komunikovat s novým routerem :)