Painkilleerz

jak přesně funguje wifi??

Dobrý den, chci se zeptat jak přesně funguje wifi. Chci si totiž koupit wifi ale nevím jak to přesně funguje tak se chci zeptat když mám koupený drátoví internet a mám to píchle do PC tak by mě stačilo koupit WiFi router a dát ten kabel do něj? nebo musím kupovat přímo nějakej speciální internet co je jen pro wifi? díky za odpověď a váš čas :)

Odpovědi
anonym

Koupíš si wifi router…
Kabel, který ´nyní´ vede do PC píchneš do routeru, dalším kabelem připojíš to PC, nakonfiguruješ router.
Pak to PC klidně odpojíš (pokud má wifi kartu) a budeš se připojovat ´jen´ bezdrátem.
A samozřejmě se můžeš připojit libovolným dalším zařízením.

Dochy

pokud máš z modemu ethernet kabel, tak ano,. stačí koupit WiFi router, ten se posadí na místo počítače. Pokud chceš zachovat pro něco kabelové připojení, hledej WiFi router s LAN porty.
Pokud bys měl router už v modemu, stačil by WiFi acces point.
(Většina nyní dostupných zařízení zvládá oba režimy – požadovaný režim zvolíš při konfiguraci WiFi routeru)