Wifi karty v notebocich

mam nekolik notebooků a chtel bych si do prave pouzivaneho notebooku z nich přendat wifi kartu,ktera je nejrychlejsi.Jak to mam na nich poznat, ktera z nich je nejrychlejsi?Je tam plno udaju, jak se v tim vyznat:_? Diky
Doplňuji:
interni nejsou, jsou zasunuty ve slotu, vetsinou jsou od intelu

Odpovědi
Hamon

Na zemi nakresli dvě vodorovné čáry, metr od sebe. Všechny karty vyndej a polož na jednu z čar. Ta, která se nejdřív dostane k druhé čáře, je nejrychlejší.
Když nevíš, jak to poznat, nebude lepší svěřit to celé někomu zkušenějšímu?
Doplňuji:
Doplním mowlu – wifi je tak rychlá, jak je rychlý nejpomalejší článek. Takže třeba AP/wifi routrer…

anonym

Wifi má několik standardů (určujících mj. i komunikační rychlost) , z nichž tě v notesech bude zajímat:

  • b – do 11 Mbit/s
  • g – do 54 Mbit/s
  • n – do 150 Mbit/s

Ale – pokud máš v notesech interní karty (což předpokládám) nelaboruj, reálné rozdíly v rychlosti nejspíš ani nepostřehneš – musel bys ale řešit rozdílné ovladače jednotlivých typů (když pominu jejich fyzickou výměnu – navíc nemusí každá wifi běhat v každém notesu!).

huxa

Najdeš si jejich označení a na internetu najdeš jejich rychlost. Poté vyměníš (pokud jsou všechny do mini-pci, neměl by být problém) a následně ještě správné drivery. Hlavně si dej pozor, abys neulomil drátek na signál, to by si musel rozebírat i displej a přelepovat ty dráty od wifi.