Wifi.......

1)Proč se to tak nazívá?
2)kde se všude používá(vyskytuje )?
3)jak funguje (jak se tito data pošle)
4)Switch /Router

Doplňuji:
Switch/Router jaký je mezi nimi rozdíl?

Nejlepší odpověď
Bedy

  1. Wifi nezívá – název má inspiraci z HiFi (high fidelity). Jinak to nic konkrétně neznamená.
  2. Používá se v domácnostech, na úřadech, v restairucích či kavárnách pro hosty.
  3. Tohle je dost odborné, laicky to nedokážu vysvětlit – prostě funguje to podobně jako klasický kabelový internet, jen se to přenáší přes vlny a ne kabel, když se to pokusím vysvětlit laicky.
  4. Switch je přepínač a router je směrovač. Switch se používá v jedné místní síti, router spojuje dvě sítě.

Tenkrát jsem na jedné poradně použil přirovnání a viděl jsem ho dost často.
Tak tedy switch spojuje města a obce v jendom státě, kdežto router spojuje dva státy (skrz hraniční přechody). To je asi nejjednodušší srovnání.

Další odpovědi
anonym

Na google hledej! Domácí úkol / referát se zde nedělá!

tom004

Zkus se nejdříve naučit češtinu. Potom se ptej.