Kroupič

Whisky jako je Balantines, nebo Jack Daniels mají se pít s ledem, nebo bez ledu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jak se pije whisky?

Ve Skotsku možná ještě dodneška pijí whisky zředěnou citronádou, v našich restauracích vám obvykle přinesou whisky s ledem a dále se vás na nic neptají. Whisky na ledu ale není příliš dobrá volba, protože přechlazená whisky nevydává skoro žádnou vůni, a bez správného aroma je zážitek z whisky poloviční. Mnohem lepší je míchání whisky s čistou vodou. V dobré restauraci nebo baru vám podají ke sklence dobré whisky i sklenici vychlazené minerální vody, kterou můžete
upíjet střídavě s whisky, nebo si nápoj naředit. Taková whisky půl na půl s vodou je prý ideál, protože při dvacetiprocentním obsahu alkoholu se výborně uvolňuje aroma a zážitek z konzumace je nejlepší

http://www.bman­.cz/clanek/whis­ky-to-je-moje-gusto/

Další odpovědi
anonym

Ještě bych hanulku11 doplnil. Podle Skotů se prý whisky pije na tři způsoby:

  • s vodou
  • bez vody
  • jako voda