Katrous

web – který mi pomže vybrat sš ?

neexistuje nejaký web nebo neco co na internetu aby mi pomohlo vybrat sš? děkji mnohokrát

Nejlepší odpověď
venkovan

Pokud ještě chodíš na ZŠ a začínáš si vybírat, zkus výstavy kde se prezentují střední školy a učiliště. Začínají od září, tak do března. Jsou prakticky v každém kraji. Některé jsem kdysi zájmově projížděl (někteří máme pochybené zájmy) a myslím si, že vždycky mi udělala radost výstava Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích (polovina září -www. vcb.cz). Ale jsou dobré v Brně, Ostravě, v Praze apod.
Proč výstavy? – leckdy na té výstavě člověk najde zajímavý obor o kterém ani nevěděl, ale zaměření studia je blízko jeho zájmům a koníčkům.
Taky kdysi na úřadech práce býval jednoduchý PC program, kde si zájemce zaškrtal svoje zájmy, vize apod., a program mu vytipoval některé typy budoucích zaměstnání. Ani nebudu psát co mne tenkrát vylezlo. Černý humor až po 24.hodině

Další odpovědi
Michal Kole

www.infoabsol­vent.cz

web tvé obce/města, krajského úřadu, ministerstva školství

web úřadu práce http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/skoly