Zbynas

„We read in the evening“ – proč je „in“ a ne „at“?

Mám zažito, že v souvislosti se dny a s časem se užívá předložka „at“. Ovšem v online doučování mě to opravilo, že správně je „in the evening“. Byl bych rád, kdyby mě někdo vysvětlit, pokud je to tedy opravdu správně, proč se používá předložka „in“, i když mě učili, že co se týče času, používá se „at“.

Moc, moc děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

To máte zažito špatně – „at“ se používá nikoli s časem obecně, ale s přesným časovým údajem na hodinách (at one, at half past two, at a quarter to three…). Např. s dny v týdnu se pro změnu pojí „on“ (Monday, Tuesday…). „In the evening“ je třeba brát jako vazbu (podobně „in the morning, "in the afternoon“).