22aa

Bere walkman Philips Q 6585 delší kazety, jako jsou 100minutové a 120 minutové?

Dobrý den.
Mám walkman philips aq 6585 a nevím jestli to bere delší kazetu než 90 minut což je 100 minut nebo 120 minut.
Měl jsem walkman aiwa a ta mi to vzala a roadstar a vzal mi to jen max. 90ku. Víc už ne.
Audio kazety philips existují jen do 90ky. At je to cd one nebo fs ferro.
Prosím bere těch 100 a 120 minut tento walkman.
Je značkový jako aiwa,panasonic,sa­nyo a sony.
¨Poznámka… thomson mi vzal taky ty pepíky a vlachovku ale na 2. pokus. A to 100vku a 120ku budu i taky u thomsona řešit
Mám 100 a 120 min kazetu mezi ostatníma emcéčkama po jirkovi.
Děkuji.

Odpovědi
Roman71

No, vzhledem k tomu, že Walkman je docela citlivé zařízení a zmíněné kazety mají velmi slabý magnetický pásek, je tu jisté riziko. Domácí tapedeck by to zřejmě přehrál bez poškození pásky, ale u Walkmanu bych byl s používáním takto dlouhohrajících kazet opatrný. 90 minut je tak akorát, 100 minut by ještě šlo, ale 120 už bych neriskoval, pokud bych si nebyl na 100% jistý, že vytáhnu kazetu z přehrávače bez smyčky v mechanice.

Hlada

Není mi úplně jasné, co myslíš pod výrazem „bere“. Kazetu přehrát pochopitelně můžeš. Otázkou je, kolikrát. Pokud není porušená kolmost tónové kladky na hřídel, není zpuchřelá a není příliš velký tah navíjecího unášeče, neměl by být problém. Obecně ale tyto kazety mají kvůli tenkému pásku krátkou životnost, proto se ve větším měřítku neujaly.

autacek

Tak to je velké retro, to ještě někdo používá? Problém bude spíš se stářím komponent než v principu samotném.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

22aa

Já jsm 120ku přehrával ve walkmanu 1. měsíc a pak 2. měsíc a nic se nestalo.

22aa

A navíc walkman má autostop. Pokud se děje že walkman to neutáhne tak se vypne sám a chrání toho košíčka. (kazetu)

22aa

Mám i ve svém slovníku budík s rakem (kazetáky,wal­kmany,a,audio­kazety.)

22aa

A víte co umí dokonce ten walkman jestli jsem viděl můj vlastní tv pořad walkman tak i umí hejbat tlačítkama.

22aa

Díky za novinku. Mám walkman philips a to je hodně drahý značkový walkman a ty by měli brát vše. Jen ty levné krápy berou jen kopací fotbalisty devítky což ryba je 100 letý křáp. Měl jsem na mysli ty 90ky

22aa

A to mám rozbít televizi nebo co?

22aa

90 minut je křáp z roku 1859 jménem kop lcd.

22aa

Díky quentosi za úpravu. Ale můj walkman je aq 6585 a ne q 6585