Vztahují se na písničku wake me up autorska prava? Můžu jí použít do videa na YouTube?

Odpovědi
Awer

Samozřejmě, že z pohledu jak amerických tak českých zákonů se na ni vztahují autorská práva. V dané situaci je podstatný způsob použití a přístupu. Autorský zákon ČR definuje dost rigidně, že jakékoli „užívání“ (jež nepochybně zahrnuje přidání do videa na YT) díla je ilegální, pokud s ním výslovně nesouhlasí autor a pokud jej bez jeho vědomí neuvedeš jako autora. V praxi ti ale nehrozí víc než „ztlumení“ (smazání) zvukové stopy videa v případě, že získá popularitu, popřípadě konflikt, pokud video budeš prezentovat nějakému zarputilému obhájci aut. práv…