nyjono

Vztahuje se rušení nočního klidu pouze na venkovní prostory nebo i na pronikání zvuku přes zeď?

A platí pouze pro obytné prostory nebo i nebytové?
Včera večer v dílně, (tichá práce, nikoho neruším ani neobtěžuju) přes ytongovou zeď od 19 hod nepřetržitě hodně hlasitá hudba. Za zdí je sál od restauračky.
Plesy apod beru v pohodě, pauzy jsou příjemné, ale toto bez přestávky a hodně nahlas.

Na můj dotaz mi bylo řečeno, že to neztlumí, hodpodská neřekla vůbec nic.

Dík.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, existují hygienické normy pro hluk ve dne, jiné pro období 22 až 6 h, a to i pro vnitřní prostory, např. ložnice. Dají se nechat provést měření, ale policie ani jiné úřady se tím nechtějí zabývat, snad jen v závažných případech a na základě žaloby (pak už musí).

Další odpovědi
led

Pojem „hodně hlasitá hudba“ bez udania hodnoty v dB, je (váš) subjektívny pocit.

V čase nočného kľudu, nesmú hodnoty zvuku prekročiť stanovenú hladinu hlasitosti dB v meranom priestore. To znamená že z reštaurácie nesmie do vášho priestoru, dielne, prenikať zvuk vo vyššej hladine, než je stanovené normou pre nočný kľud, ale platí to aj naopak.