pusinka50

Vztahuje se povinné ručení a náhrada od pojišťovny i na škodu na mém autě, kterou si způsobím sama na svém autě nehodou?

Vlastní vinou malá nehoda. Bez účasti kohokoliv jiného. Proplatí škodu pojišťovna z mého povinného. ručení? A kdyby ano, sníží mi bonus?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, tzv. povinné ručení je jen ochrana jiného účastníka nehody, na tvé auto se nevztahuje. Pokud bys chtěla mít náhradu škody i na svém autě, musela bys platit havarijní pojištění, které je podstatně dražší.

Další odpovědi
mosoj

Bonus se ti nesníží, protože ti nic neproplatí. Od toho je havarijní pojištění.

Hlada

Ne. Pro krytí škody na vlastním vozidle je potřeba havarijní pojištění.

Dochy

Standardně ne. Povinné ručení je na škody za které máte zodpovědnost vůči dalším osobám. Na vlastní škody je havarijní pojištění.

Kdysi nám říkali že pokud jede víc firemních aut spolu, je vhodné nejet těsně za sebou, ale nechat firemní auta „proložit“ jinými auty, protože pokud by se srazila navzájem vozidla jedné firmy (jednoho vlastníka) tak by na to z povinného ručení nešel ani halíř.