Ganymede

Vztahuje se na toto propustka z práce?

Dobrý den,
za týden jdu na gastro vyšetření a i když mi je 19, chtěla bych, aby se mnou šla mamka. Ne, že bych se bála, ale budu na lačno, k tomu nemůžu pít a musím se vlakem dopravit a pak ještě busem na místo a bojím se, že mi bude špatně a slabo, když nic nebudu mít v žaludku a do toho všeho ještě tu sondu atd a nechci tam někde odpadnou a být sama.
Zajímá mě, jestli mamce orazí propustku jako doprovod, když jsem plnoletá?
Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Funna

Měli by ji pustit na nezbytně dlouhou dobu, a nejvýš však na jeden pracovní den…a vzhledem k tomu, že jsi její dítě (nejbližší rodinný příslušník), přináleží jí pracovní volno s náhradou mzdy na nezbytně nutnou dobu…

auťáčku…než plácneš zase nějaký nesmysl přečti si Nařízení vlády č. 590/2006 Sb. bod 8 Doprovod…

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ano, je to ošetřování člena rodiny, u nás hojně využíváno obráceně >>> děti se starají a vozí po doktorech staré rodiče …

autacek

Ne, nevztahuje, pokud doprovod není nezbytný o čemž rozhoduje lékař. Navíc jsi již plnoletá a je otázka, zda-li vůbec můžeš být považována za dítě. Totéž i náhrada mzdy. Si vem taxíka, nebo zavolej sanitku, když máš pocit, že tam sama netrefíš, nebo nedojdeš.

autacek

@Funna A v čem je problém? Snad umíš sama číst: „byl-li doprovod nezbytný“

Navíc jsem poukázal na to, zda-li definice dítěte v tomto, případně souvisejícím předpise poněkud nepokulhává.

Dochy

jenže jsi k tomu připsal „navíc jsi plnoletá“
Doprovod pro děcko (nezletilé) je na paragraf vždy, doprovod pro dospělého je sporný. Pokud je doprovod potřeba, pak bude i pro dospělého v rámci „paragrafu“

autacek

Nechápu na co poukazuješ, psala že je jí 19. Tak co je na mé odpovědi špatně?

Mc Merkurion

… vše: píšeš že ne, zdali může bejt považována za dítě >>> dítě bude vždy, zavolej sanitku atd …

autacek

Najdi si definici dítěte v zákonech, pak se má smysl bavit dál.

Mc Merkurion

… není třeba, každej přeci ví, že dítě je dítě, je-li potřeba, mluví se o nezletilém, mladistvém a podobně,je-li potřeba tento pojem upřesnit, je vždy v hlavičce každého (!!!) zákona přesně vymezeno co a jak znamená které pojmenování, jinak se bere všeobecný stadard, nebo ty máš jiný důkaz, že by mé tvrzení nebylo pravdivé ???

autacek

Všichni jsme déti boží, ámen. Řekl Mc Merkurion.