Avatar uživatele
anonym

Vztahuje se na mého kamaráda amnestie?

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli se bude amnestie vztahovat na mého kamaráda,který dostal rok za krádeže.Mohlo by se na něj vztahovat skrácení trestu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3910 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

Pokud by byl kamarád obviněn JEN podle § 247/1.e trestního zákoníku, tak by už musel být doma.

Protože se,a le ptáte jen na "zkrácení" trestu, tak asi doma ještě není.

Jestliže byl kamarád obviněn z více trestných činů nebo kvalifikace trestného činu krádeže byla podle více ´písmen´ prvého odstavce § 247 a přitom jedním z těchto písmen bylio "e", tak je šance na přiměřené zkrácení trestu. V tuto chvlí nelze říci o kolik.

Kamarád by měl dostat dopis od soudu se všemi detaily.

Ještě doplňuji, že za případné zrušení trestného činu dle toho "e" dostane kamarád finanční trest, protože se nově bude jednat o přestupek, který bude projednáván v přestupkovém řízení.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony