Vztahuje se na mě amnistie?

Dobrý den,chci se zeptat byl jsem podmíněčně propuštěn za §140ods.2 a v podmínce jsem spáchal trestný čin výtržnictní za který jsem byl podmíněně odsouzen načež my byla první podmínka proměněna v trvání 3let.Bude nějaké zkrácení neb o amnestie?Děkuji za odpověd

Odpovědi
standa

Trestný čin dle „Padělání a pozměnění peněz“ je trestným činem i podle nového trestního zákoníku (§ 233), takže se na něj ´amnestie´ NEVZTAHUJE.

Rovněž tak i druhý trestný čin „výtržnictví“ zůstává trestným činem (§ 358) i podle nového trestního zákoníku.

Co se týká případného zkrácení trestů, tak u „výtržnictví“ se sazby nezměnily, ale u „padělání peněz“ byla horní sazba snížena zhruba o 3 roky.

Nelze s určitostí řící zda a jak bude překvalifikována výše trestu, to bude v kompetenci soudce…,ale určitě lze říci, že obdržíte (asi do konce ledna) obsílku od soudu, kde se vše podstatné dozvíte.