Benysek

vztahuje se amnestie na podmínku?

vztahuje se amnestie na podmínku?má podmínka je v trvání rok a půl na zkušební dobu čtyř let s dohledem za trestný čin krádeže 247/1e,2.vztahuje se na mě amnestie udělená 1.1.2010?díky za odpověď

Odpovědi
standa

Ano částečně se vztahuje, protože rozsudek se týká 2 trestných činů:

  • trestný čin „opakované drobné krádeže“ (dle § 247/1.e) který byl opravdu zrušen,
  • trestný čin krádeže při které vznikla škoda více jak 5.000 Kč (§ 247/2)

Odsouzenému byl udělen tzv. souhrnný trest (1,5 roku podmíněně na 4 roky), který bude díky tomu zrušenému § 247/1.e) přiměřeně zkrácen. O kolik to ´zkrácení´ bude, tak to si budete muset počkat na rozhodnutí soudu. Dopředu nelze vůbec odhadnout. Možná se podmínka zkrátí jen na 1 rok, možná se zkrátí zkušební doba ze 4 let např. na 3 roky, fakt to nelze předvídat.

Každopádně je jasné, že místo toho zrušeného § 247/1.e) bude zmiňovaná krádež překvalifikována jako přestupek s trestem 15.000 Kč