Avatar uživatele
Registrovaný

Vztahuje se amnestie i na podmínku?

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli se na mě vztahuje amnestie.Dostal jsem podmínku 3 měsíce na 1 rok.Z nedbalosti jsem ohrozil provoz obecně prospěšného zařízení( § 182odst.1 písm. c)tr.zákona,spáchal jsem trestný čin poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení §184 trestního zákona.Dostal jsem i peněžitý trest.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

NEVZTAHUJE!

Tedy co do výše uloženého trestu se nic nezmění, protože trestný čin § 276 Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení je i podle nového trestního zákoníku trestným činem se stejnými trestními sazbami.

Formálně však budete soudem vyrozuměn, protože dojde k technické překvalifikaci trestného činu podle nových odstavců § 276.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2235
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1001
Zlatý mosoj 685
Zlatý led 546
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 441
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 420

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.