Vztahuje se amnestie i na podmínku?

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli se na mě vztahuje amnestie.Dostal jsem podmínku 3 měsíce na 1 rok.Z nedbalosti jsem ohrozil provoz obecně prospěšného zařízení( § 182odst.1 písm. c)tr.zákona,spáchal jsem trestný čin poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení §184 trestního zákona.Dostal jsem i peněžitý trest.

Odpovědi
standa

NEVZTAHUJE!

Tedy co do výše uloženého trestu se nic nezmění, protože trestný čin § 276 Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení je i podle nového trestního zákoníku trestným činem se stejnými trestními sazbami.

Formálně však budete soudem vyrozuměn, protože dojde k technické překvalifikaci trestného činu podle nových odstavců § 276.