vodys

Vztahuje se amestie na 2 nepodmíněné tresty neplacení výživného 12+14 M ? Dříve pouze podmíněné testy za totéž.

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,

Amnestie se vztahuje pouze na jeden nepodmíněný trest a to ten 12 měsíční a to dle čl. I amnestie.

14 měsíční trest se nepromíjí , neboť při nepodmíněném trestu odnětí svobody nad 12 měsíců do 24 měsíců je podmínkou, že trestný čin nebyl spáchan dle části II hlavy IV zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů, tedy proti rodině a dětem.
Neplacení výživného do této kategorie spadá pod § 196

Zůstávám s pozdravem
Doplňuji:
*za tr. čin uvedený v části II hlavy IV zák. č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění pozdějších předpisů

Zůstávám s pozdravem