csystem

Vztah na dalku muze to vyjit

Dobry den vsem mate nekdo zkusenost se vztahem na dalku nyni si pisu pres facebook s kamoskou ze zakladni skoly ktera po vystudovani vysoke skoly odjela na trvalo do Londyna uz tam zije cca 3 roky,zacinalo to mezi nami jiskrit uz na te zs ale nak to pak seslo a nyni si piseme a chce ji do toho myslite si ze nam to vyjde kdyz ona je v Londyne a ja v CR jsem s toho velmi dojebany a uvazuji ze za ni poletim do 2 mesicu nekde jsem cetl ze vztah na dalku vyjde jen na 30% tak nevim navic si piseme 2× tydne coz je asi malo (jak mam ten vztah udrzovat) mam strach aby si nenasla nekoho jineho.......­..dekuji za info

Nejlepší odpověď
Drap

My si můžeme myslet cokoli. Záleží však především na vás obou, zda to vyjde či nikoli.

Další odpovědi
klumprt

Někde (nejspíš v nějaké křížovce) jsem četl citát : „Odloučení se má k lásce jako vítr k ohni. Malou sfoukne, velkou rozdmýchává.“

Já bych za ní jel, jakmile to bude možné. Je potřeba to udržovat všemi prostředky, leccos tomu obětovat, protože i když to nakonec nevyjde, tak aspoň nebudeš litovat, žes pro to neudělal všecko, co se dalo.

Hlada

Jestli to je vysokoškolačka, která sama odjela do ciziny a po třech letech nežije s partnerem a nemá rodinu, evidentně nemá partnerský život na předním místě hodnotového žebříčku. Měli byste si nejdřív vzájemně ujasnit, jaký vztah si každý z vás představuje. Tipuju, že jsi pro ni jeden z kamarádů, s kterým si občas něco napíše. Kdybyste měli oba zájem o partnerský vztah, určitě byste si už našli cestu ke Skype nebo telefonu.

MK44

Záleží na tom, co myslíte slovem vyjít. Pokud myslíte vyjít to, že si dlouhodobě budete dopisovat, tak to může vyjít dost snadno. Jelikož se nebude denně stýkat a každý povedete samostatný život, bude málo „třecích ploch“, kde byste si překáželi, přeli se a lezli si na nervy. Největším nebezpečím bude, když takové dopisování bude „vadit“ některému z vašich partnerů na blízko.

Zdá se však, že Vy chcete daný „vztah na dálku“ změnit ve vztah „na blízko“ nebo aspoň „na blížeji“. Pak vznikne otázka, zda vám bude vyhovovat vídat se občas a jak často to „občas“ bude. Pokud pak zatoužíte žít klasickým partnerským životem, což je žádoucí zvláště, když budete chtít vychovávat děti, budete se muset dohodnout v jaké zemi to bude. Pozor, naučit se spolu žít se nedá na dálku! Začnete-li bydlet spolu, budete se učit žít spolu od začátku. No, ve vašem případě možná skoro od začátku, když se znáte ze ZŠ – Ale není to už dávno? Lidi se mění, zejména v době dospívání a když změní prostředí.

Že máte strach, aby si nenašla někoho jiného, je normální. Takového strachu se nelze zbavit a provází nás celý život. Pokud se budete vídat jen „občas“, je to nebezpečí samozřejmě vyšší, ale neznamená to, že pokud se budete stýkat denně u rodinných wafek, že si někdo z vás někoho jiného nenajde. Jen že, když spolu bydlíte, tak se to ten druhý dozví dřív – tedy jak kdy – zatímco ve vztahu „na dálku“ se o různých paralelních a přechodných „dobrodružstvích“, stejně jako o neúspěšných pokusech o dlouhodobý vztah s někým jiným, s větší pravděpodobností nemusí dovědět vůbec. Sám zvažte jak kdy je co lepší.

vertigo

Řekl bych, že za těch 30% to stojí.
Litovat bychom měli jen toho, co jsme nezkusili.