vagra

Vzpomenete si na vynikajícího francouzského herce,který by se dnes dožil 88 let?

Nikdy se nedozvěděl, že má rakovinu jater. Zemřel devět dnů před svými sedmatřicátými narozeninami 25. listopadu 1959

Nejlepší odpověď
rynek878

Philipe Gérard
4.12.1922–25.11.1959
francouzský divadelní a filmový herec

Jako student práv byl objeven pro film režisérem Y. Allégretem. Během 50. let se stal jedním z nejpopulárnějších filmových herců díky postavám romantických hrdinů, které vytvořil zejm. v kostýmních filmech (Fanfan Tulipán, Krásky noci, Velké manévry, Ďábel v těle) i v přepisech literárních děl (Věznice parmská, Červený a černý – podle Stendhala, Idiot, Hráč – podle F. M. Dostojevského, Nebezpečné známosti – podle Choderlose de Laclose, Pyšní – podle J.-P. Sartra). Velké úspěchy slavil také na jevišti (od roku 1951 člen Théâtre National Populaire), kde ztvárnil titulní role klasického repertoáru: Cid (P. Corneille), Ruy Blas (V. Hugo), Princ Homburský (H. von Kleist), Richard II. (W. Shakespeare).

Zdroj: moje knihovna

Další odpovědi
annas

Idol mého mládí – herec Gerarde Phillipe.
Nezpomenutelný film Fanfán Tulipán. Věznice parmská.

VZ