Vzpomenete si na událost s názvem…

…My – Lai

Nejlepší odpověď
annas

Jen matně. Masakr v My Lai byla masová vražda asi 347 až 504 neozbrojených vietnamských civilistů, hlavně žen a dětí, kterou spáchali vojáci 23. pěší divize Americal U.S. Army 16. března 1968 ve vesnici My Lai v době Vietnamské války. Před smrtí byli některé oběti znásilněny, zbity, mučeny, zohaveny nebo pobodány. Těla některých povražděných byla vojáky znetvořena.[1] Jednalo se o největší známý vojenský zločin amerických vojsk v době války ve Vietnamu.

Pro zájemce víc na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­sakr_v_My_Lai

Další odpovědi
led

Ako píše Annas, k tomu len dodávam je to prvá zverejnená vojenská vražda na civiloch aj s následným odsúdením veliaceho dôstojníka. Škoda, že len priameho najnižšieho poručíka a nie hlavného, ktorý celé vraždenie podpísal.
Príkaz na vraždenie napalmom dodnes nebol odsúdený.