Vzpomenete si na své pocity?

když jste se poprvé oholili? Já měl,myslím pocit,že teď! už mi k dokonalosti nic nechybí.Jsem holt dospělák a kabrňák.
Dotaz se asi týká hlavně pánů.

Nejlepší odpověď
rynek878

naprosto souhlasím s Vagrou,žiletky zn.vítěz to byla v té době pro mne úplná pohroma,už týden předtím jsem měl lufta,že se budu muset opět oholit

Další odpovědi
vagra

Já jsem se poprvé holil žiletkou zn.Vítěz.
Kdo tuto značku zná,možná potvrdí,že na to"krveprolití" se nedá zapomenout.Ta žiletka dělala čest své značce.Opravdu nade mnou „zvítězila“.
Tenkrát se krev po říznutí zastavovala nasliněným cigaretovým papírkem.Velikost papírku, určovala velikost řezu.
Bradu a přilehlé okolí, jsem měl pokrytou útržky papírků různých velikostí a tvarů.Po uschnutí,se krvavý papírek odlepil,ale zarudlá ranka,byla ještě několik dní vidět.
Zkrátka,je tomu už takových,odhadem 46–47 let,ale pořád mám tu hrůzu před očima.
Dnes je holení asi radost.Nikoho s krvavými šrámy nepotkávám a já se už pár desítek let neholím.

anonym

Takový pocit jako ty jsem neměl.Jen pořezaný ret 🙂.
Apropó,štětku,kte­rou jsem se poprvé mydlil,mám dodnes a to už je 39 let.

Tata

K prvnímu holení jsem se odhodlal ve svých čtrnácti letech. Jistě že jsem se holit nemusel, ale chtěl. Měl jsem na výběr. Břitvu po dědečkovy, holící strojek mého otce, nebo el. strojek mého bratra. Na břitvu jsem neměl odvahu, strojek se žiletkou se mi zdál moc starý způsob a tak jsem sáhl po el. strojku. Ať jsem jezdil strojkem po tváři jak jsem chtěl, vousy nemizeli. Mé jemné chmýří el. strojek před 45 lety zkrátka nepobral. Proto jsem se vrátil ke strojku se žiletkou a na zarudlé tváře nanesl štětkou pěnu. Výsledek byl úspěšný, vousy zmizely a na jejich místě se objevily jizvy a vyrážka, protože moje kůžička nebyla na styk s žiletkou zvyklá. Holit jsem se sice naučil ale přesto jíž 35 let nosím plnovous a upravuji ho el. strojkem. Proto se nedivte že k holení jsem přistupoval jako hrdina kterého budou všichni pozorovat a obdivovat. Vše se mi splnilo všichni si mě všimli a obdivovali jak jsem si mohl takhle sedřít hubu.

led

Už som sa zľakla, že sa pýtate aj nás. Až potom som si všimla malé „hlavně pánů“ 😁