Vzpomenete si na některé z úspěšných misí Cizinecké legie, jejíchž pět příslušníků dnes zahynulo?

Díky za odpovědi. Budou nám chybět. Čest jejich památce.

Odpovědi
mosoj

Mluv za sebe.
Co ty víš o cizinecké legii. Můj starší kamarád byl v padesátých létech ve francouzské cizinecké legii ve Vietnamu. To by jsi valil ušiska. Měl hroznou kliku a všechno to přežil a odsloužil. Když již pracoval ve Francii a mohl dostat francouzské občanství, vrátil se do ČSR na amnestii, aby pomáhal svojí staré matce, která byla sama. Do konce života pak pracoval jako závozník. Za to si ho cením. Ne za to že byl v legii.

Mc Merkurion

… ověř si prvně ty bludy,co tu píšeš,francouzká armáda a cizinecká legie je rozdíl …

… jaké jsou ty úspěšné akce „žoldácké“ Cizinecké legie?

anonym

Mc Merkurion: podle informací z iDnes.cz šlo o cizineckou legii, dokonce i podle popisu (dva regimenty ženistů). Takže… kdo že tu píše bludy?
http://zpravy­.idnes.cz/lavi­na-v-alpach-zabila-pet-francouzskych-vojaku-f59-/zahranicni.as­px?c=A160118_164739_zah­ranicni_aba

Mc Merkurion

… až to bude potvrzeno od více zdrojů,uvěřím a za druhé,jestliže odkazuješ na článek,uváděj zdroj,je to porušení pravidel a důvod ke smazání … zde o tom nic nepíšou: http://www.li­dovky.cz/pet-vojaku-ve-vycviku-zabila-lavina-ve-francouzskych-alpach-byli-mimo-sjezdovku-gfu-/zpravy-svet.aspx?c=A160118­_172015_ln_zah­ranici_ELE#ut­m_source=rss&ut­m_medium=feed&ut­m_campaign=ln_li­dovky&utm_con­tent=mainhttp://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/392168-pod-lavinou-v-alpach-zahynulo-pet-francouzskych-vojaku.html

anonym

http://france3-regions.francet­vinfo.fr/alpes/sa­voie/des-militaires-emportes-par-une-avalanche-valfrejus-en-savoie-907099.html

Požadovat zdroj u otázky… to je zlo.

anonym

A co přesně je porušením pravidel, když neuvádím, kde jsem se k problému dostal?

A že někde něco nepíší, to neznamená, že to není tak jak říkám. Vcelku nejde o tom, jestli to byli příslušníci LÉ nebo Francouzi, obojí je součástí francouzské armády. A jde primárně o vyhaslé životy.

Mc Merkurion

… jenže pak to nemá s otázkou na téma cizinecké legie nic společného a zdroj se uvádí,aby jsi potvrdil tvoje tvrzení,protože jinak je to podle mne novinářská kachna ( to že to někde píší,neznamená,že je to pravda…)

Dochy

Nemyslím si že ze strany A.N. došlo k nějakému provinění. Otázka je jasná, že části informací v ní obsažených nedůvěřuješ je Tvůj problém a samozřejmě Ti nic nebrání požádat o upřesnění či doplnění. Uvést zdroj je právo, nikoli povinnost a je to vhodné POKUD se někdo ptá na něco ve zdroji podrobně popsaného. Ale A.N. se ptá na něco zcela jiného. (Uvést zdroj je povinné zejména ve vědeckých pracích, které využívají informace z jiných textů, nebo je přímo citují). Vyhrožovat mazáním je v tomto případě blbost.

Mc Merkurion

… jo,a jestliže chce sdělit,že se něco stalo,je slušnost odkázat,kde to četl,nemínim kvůli tomu projíždět celej google…

anonym

A já tě k tomu nutím? Jestliže se ti nechce hledat, nehledej. Pořád čekám na omluvu.

Mc Merkurion

… byla to reakce na tuto otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pamatujete-nektere-vtipne-hlasky-karola-polaka-ktery-dnes-zemrel#discussion a v další,na diskuzi,již smazané…

anonym

Je docela vtipné, jak kolem sebe kopeš a prskáš místo abys uznal, že jsi přestřelil.

A zdrojování, to si opravdu děláš legraci, ne?

Mc Merkurion

… a ty jsi neprskal? http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uvedomujete-si-ze-tapetovanim-obtezujete

anonym

Prskal. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem měl pravdu a ty ne. A já jsem schopný svou chybu uznat, zatímco ty hledáš sebemenší záminku, abys ji uznat nemusel.

Mc Merkurion

… sebevědomí ti nechybí …

anonym

Ne, nechybí. A pramení z vědomí, že kdybych se pletl, vyvedli by mě lidé z omylu. A to se nestalo.

Zato tobě chybí elementární lidská slušnost omluvit se, když se spleteš.

Mc Merkurion

… takže za 1) nevzpomenu si na žádnou úspěšnou misi 2) příslušníci Cizinecké legie jsou pro mne žoldáci a donedávna se zde ukrývali zločinci před spravedlností 3)jestliže jsi neuvedl,kde zahynuly,mohlo to bejt taky v hospodský rvačce 4) je škoda každého života,ale mně chybět nebudou… 5) o této nehodě jsi se nezmínil: http://zpravy­.idnes.cz/lavi­na-zabila-ve-francii-tri-lyzare-du6-/zahranicni.as­px?c=A160113_185635_zah­ranicni_kha

anonym

Vždyť ten odkaz máš hned v prvním příspěvku diskuse! Tak co tady děláš Irenku?

Mc Merkurion

… odkázal jsi v otázce o kterou nehodu a koho šlo? Já četl jiný článek a proto jsem reagoval jak jsem reagoval >>> a co se jich týče,na vojně byly ztráty povolený …