annas

Vzpomenete si na jméno české krasobruslařky, která se narodila 27. ledna?

Polovina úspěšného páru. S kým na ledě tančila? Jejich vítězství?

Nejlepší odpověď
vagra

Eva Romanová-polovina sourozeneckého páru Romanových.
Mimo mimořádných výsledků na MS a ME byli v r.1962 vyhlášeni Nejlepšími sportovci ČSSR.
Po skončení aktivní činnosti Romanovi odcházejí do proslulé lední revue Holiday on Ice.
Pavel však tragicky umírá při autonehodě, krátce po svých devětadvacátých narozeninách, když po oslavě rozváží hosty domů…
Eva se provdává za krasobruslařského komika Jackie Grahama a žije s ním na farmě v Texasu mezi mnoha zvířátky.

Zdroj: zkráceno z-http://www.spor­tovci.cz/kraso­brusleni/roma­nova-eva/

Další odpovědi
hanulka11

Eva Romanová tančila se svým bratrem Pavlem
Eva Romanová (27. ledna 1946, Olomouc) je československá krasobruslařka, ženská polovina tanečního páru sourozenců Romanových. Spolu se svým bratrem Pavlem Romanem se stala celkem čtyřikrát mistryní světa v tancích na ledě v letech 1962 až 1965 a po dvakrát v letech 1964 a 1965 též mistryní Evropy. Je provdána za amerického krasobruslaře Jackie Grahama a žije se svojí rodinou v USA v americkém státě Texas

podle wikipedie