Vzpomenete si na 10. listopad 1982 ve stoje?

Dnes je tomu 33 let, kdy odešel na věčné časy L. I .Brežněv.

Podepisovali jste ty zas*ané kondolenční listiny, které snad byly i na veřejných WC?

lexx je pravděpodobně z Ostravy, a tak si na to vzpomíná. Manželka chtěla jet v tu dobu vlakem z Ostravy-hl. nádraží a nepustili ji na perón, dokud nepodepsala.

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, nevzpomenu si ani vleže…
😉
A pokud si pamatuju, nic jsem nepodepisoval – ale bylo mi tehdy 16, takže si možná ani nepamatuju…
Ale každopádně jsem tehdy (gympl) měl párkrát problémy kvůli ne zcela vstřícnému postoji k ´okupantům´, takže si myslím, že jsem nic takového podpisem nestvrdil, ani kdyby na škole takový pamflet byl…
😉

Další odpovědi
lexx

jo, dobře pamatuji…to jsem začal zrovna študovat VŠB Ostrava no a u vchodu do budovy stála černá kondolenční kniha tak jsem podepsal a měl svatý pokoj kdyby něco…

ten který je

To jsem si chtěl dát ruma a výčepák tvrdý nenaléval.

johana 56

Nebyl ve stoje, ale v poklusu.
V té době se veškeré technologické zařízení v nepřetržitém provozu obsluhovalo ručně,nebyl čas na ‚postávání‘.
Vedení fabriky upřednostňovalo pracovní výkony bez zbytečných prostojů, kondolenční listiny nikdo ze zaměstnanců neviděl ani nepodepsal.

marci1

Známá mě šokovala tím, že Brežněvův pohřeb v televizním přímém přenosu musela sledovat spolu s ostatními dětmi její dcerka v mateřské (!) škole. ☹

led

V tej súvislosti si spomínam len na vopred plánovanú a pripravenú akciu, ktorá tesne pred začiatkom bola zrušená. Nastúpili sme na 3 dni smutného voľna.
Ale len nastúpili. Na druhý deň nám v našom „smútku“ oznámili začiatok tej zrušenej akcie o 3 hodiny, ale o púhych 200 km inde. Smútok – nesmútok čas je neúprosný a nečaká. Dodnes nechápem, ako sme to všetci načas stihli.
Ďakujem za pripomienku krátkej epizódy života.
A tie podpisy? Mali sme iné dôležitejšie myšlienky, čo navariť, čo s deťmi, keď sa neučí…

Drap

To už jsem dávno vypustil. Nepovažuji o za důležité

anonym

V té době jsem měl ve fabrice odpolední takže jsem SÁM A DOBROVOLNĚ doma sledoval přímý přenos pohřbu.
A ve fabrice o tisíci zaměstnanci se žádné listiny nepodepisovaly.

iceT

Bylo mi šest let a ještě jsem z podobných věcí neměla rozum, takže mi asi bylo jedno, že někdo odešel.

klumprt

To jsem tady za cucáka. Mně byly tři roky, takže jsem už asi uměl stát, ale podepisovat se na kondolenční listiny určitě ne. 🙂

JájsemRaibek

Probrečel jsem tehdá tři noci. Ještě dnes je mi smutno, že Iljík tady už není. Bohužel na pohřeb jsem se nedostal, abych mu mohl alespoň kytičku na katafalk položit.
Zapálím si alespoň svíčku na věčnou vzpomínku.
:DDDDDDDDDDDDDDD

anonym

Ne,to teda nevzpomenu a ani by mě to nikdy nepadlo si vzpomenout.
Já žádný kondolence nepodepisoval.
Připadal mi jako teplej,s každým chlapem se cucal.
Pamatuji si …šup s ním do díry.
A že to byla rána,když ho tam dávali.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=I4hJ-_Sq8fU

ReHu

Už jsem měla občanku, ale podpisové akce mě nějak minuly. Vůbec jsem je nezaregistrovala.

anonym

http://pameti­ny.keonax.cz/2009/02/­smrt-generalnich-tajemniku.html

anonym

Podobně to vypadalo s pohřbem Havla.A to propagoval NEJSME JAKO ONI.
Do dneška jsem se nikde nedočetl kolik stál jeho pohřeb.A PAK ŽE PRÝ JE DEMOKRACIE A DOSTUPNÉ INFORMACE!!!!
Dělníkům se utrhuje od huby, aby tento LHÁŘ A PŘĪŽIVNĪK měl velkolepý pohřeb.

anonym

A jak se podepisovaly kondolence, i v hospodě, kde chlastal!

gecco

Ten který je – to bývalo často, že se o státních svátcích (smutcích a podobných srajdách) nesmělo nalévat, povolené nebylo, pokud si dobře vzpomínám, ani 10° pivo…
Asi aby se soudruzi ´neprokecli´…
😉

led

Ale ako zvyčajne, pilo sa. Skalní mali vždy rezervu.
Dôvod bol predsá jasný „Na večnuju pamjať“ Kto chcel takéto pitie zakázať bol protisocialistický živel…
Ani neskoršie „Husákové abstinetské ráno“ do 10:00 zákaz predaja alkoholu nemalo veľkú úspešnosť.

ten který je

To máte pravdu.V Praze bylo pár hospod kde se už pilo od 6:00 a jedna otevírala dokonce už v 5:00.Osazenstvo se skládalo většinou z uhlířů a popelářů.:-)

Mc Merkurion

byla dole na Žižkově,když se šlo od Sklenářky dolu okolo Jíšů,ale nevzpomenu si,jak se jmenovala…

ahold

Že by „Briketa“? A ta funguje dodnes 🙂

ten který je

Ano,Briketa bar.:-)